PoradySprzątaniePoznaj, jak czyścić płytę indukcyjną. Genialny patent z folią rozpuszcza brud

Poznaj, jak czyścić płytę indukcyjną. Genialny patent z folią rozpuszcza brud

Czyszczenie płyty indukcyjnej.
Czyszczenie płyty indukcyjnej.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Natalia, nndanko
05.04.2024 13:13

Jak wyczyścić płytę indukcyjną? To pytanie notorycznie zaprząta głowę posiadaczy tego urządzenia. Ciemna płyta wygląda elegancko i stanowi prawdziwą ozdobą kuchni, póki jest czysta i pozbawiona głębokich rys. Czyszczenie jej może być proste, a jedyne czego będziesz potrzebować to rolka folii spożywczej i pianka myjąca.

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić płytę indukcyjną, mamy dla ciebie pewne rozwiązanie. Płyta indukcyjna to delikatne urządzenie, które łatwo łapie rysy, więc szorowanie zupełnie nie wchodzi w grę. Zamiast odrywać brud mechanicznie, postaw na aktywną pianę, która rozpuści zanieczyszczenia i uzupełni zarysowania. Kluczem jest dobór odpowiedniego środka czystości i właściwe zabezpieczenia płyty. Poniżej znajdziesz wszystkie wskazówki!

Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Weź rolkę folii spożywczej

Może ci się to wydawać dziwne, lecz folia spożywcza jest w stanie pomóc wyczyścić płytę indukcyjną. Wystarczy, że użyjesz jej we właściwym momencie. Nie trzeba nią pocierać płyty, a jedynie zrobić z niej okład, który zabezpieczy detergent przed parowaniem. Skoro mowa o płynie do czyszczenia, to w tym wypadku najlepiej sprawdzi się pianka myjąca do piekarników. Jeśli jej nie masz, alternatywą może stać się mleczko myjące. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję, jak wyczyścić płytę indukcyjną.

Płyta powinna być zimna i wyłączona. Trzeba ją pozbawić ewentualnych reszek jedzenia i popryskać obficie pianką myjącą. Można ją delikatnie wmasować, lecz nie jest to konieczne. Ostatnim krokiem jest nakrycie pianki warstwą folii spożywczej i dokładne wygładzenie jej, tak by pod folią nie znalazły się żadne bąbelki powietrza. Taki okład pozostaw na 20-30 minut, a następnie ściągnij folię i nadmiar produktu. Resztki możesz wmasować w płytę miękką ściereczką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego warto czyścić płytę indukcyjną tym sposobem?

Skoro już wiesz, jak wyczyścić płytę indukcyjną, pora wspomnieć o tym, dlaczego powyższy sposób jest tak efektywny. Otóż folia spożywcza ma tu kluczowe znaczenie i bez niej mycie indukcji nie byłby takie skuteczne. Zostawiając detergent na "wolnym powietrzu" zaczyna on parować i nie działa tak, jak powinien. Oczywiście w dalszym ciągu doczyści powierzchnię, lecz nie będzie to jego 100 proc. możliwości.

Pianka zostawiona pod okładem z foli ma czas na skuteczne działanie, dzięki czemu zaczyna rozpuszczać brud, usuwać przebarwienia i wypełniać rysy w płycie. W tym sposobie nie ma mowy o szorowaniu czy czekaniu przez wiele godzin, aż produkt zadziała. Jeśli masz w swojej kuchni brudną płytę i nie wiesz jak sobie z nią poradzić, koniecznie wypróbuj ten trik. Dzięki niemu będziesz wiedzieć na przyszłość jak wyczyścić płytę indukcyjną bez szorowania.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także