Prosta pułapka na ślimaki. Szybko pozbędziesz się ich ze swojego ogrodu

Prosta pułapka na ślimaki. Szybko pozbędziesz się ich ze swojego ogrodu

domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie fot. getty images / Michael Christian Petersen/facebbok
domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie fot. getty images / Michael Christian Petersen/facebbok
25.04.2023 16:06

Poznaj domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie i pozbądź się tych mięczaków ze swojej działki. One dadzą się zwabić do zrobionej przez Ciebie pułapki.

Jak wiadomo, dumą każdego ogrodnika są samodzielnie wyhodowane warzywa. Wymaga to nieustannego troszczenia się o wzrastające roślinki. Jednak one są narażone na ataki szkodników. Duże szkody mogą wyrządzić im ślimaki. Te stworzenia żywią się roślinami, które rosną na grządkach. O pojawieniu się inwazji ślimaków świadczą wygryzione dziury w liściach, a także sadzonki oblepione śluzem. Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Przepędzisz je naturalnymi sposobami.

Domowa pułapka na ślimaki

Musisz wiedzieć, że ślimaki dość łatwo zwabisz do samodzielnie wykonanej pułapki. Do kartonu po mleku czy soku wlej:

  • piwo,
  • wodę zmieszaną z drożdżami lub miodem,
  • mleko rozcieńczone wodą.

Następnie karton połóż na ziemi i poczekaj, aż mięczaki wpełzną do środka. Później weź karton i ślimaki przenieś w bezpieczne miejsce z dala od ogrodu.

Pułapkę możesz zrobić w inny sposób. Weź słoik czy szklaną butelkę i częściowo zakop ją w ziemi. Następnie do połowy jej wysokości nalej piwa. Ślimaki wabione jego zapachem szybko wejdą do słoika czy butelki. Później zwyczajnie utopią się w płynie.

domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie, fot. gettyimages
domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie, fot. gettyimages

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu?

Kolejnym patentem na wyekspediowanie ślimaków z ogrodu są skorupki jaj. Musisz uzbierać ich całkiem sporo. Następnie skorupki rozdrobnij (za pomocą wałka czy blendera) i rozsyp wokół roślin na grządkach. Ostre krawędzie skorupek i ich szorstka faktura są przeszkodą nie do sforsowania przez ślimaki. Kiedy mięczaki, w pogoni za pożywieniem, natkną się na skorupki jaj, zwyczajnie zawrócą. Co więcej, skorupki są bogate w wapń, który dodatkowo zasili glebę.

domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie, fot. gettyimages
domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie, fot. gettyimages

Co lubią ślimaki?

Te mięczaki lubią składowane w ogrodzie deski, gałęzie, kamienie czy materiały budowlane. To dla nich doskonała kryjówka, w której przeczekają upalne dni. Dodatkowo dobrze czują w się w wysokiej, nieskoszonej trawie i preferują wilgotną glebę.

Darmowy i naturalny nawóz do roślin. Rośliny rosną jak szalone, a Ty płacisz za niego 0 zł!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także