PoradyProste jak bułka z masłem, nalej na szmatkę i wypoleruj kran. Kamienny osad zniknie w mig

Proste jak bułka z masłem, nalej na szmatkę i wypoleruj kran. Kamienny osad zniknie w mig

Czym nabłyszczyć kran? Fot. Genialne.pl
Czym nabłyszczyć kran? Fot. Genialne.pl

18.05.2023 09:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usuwanie kamienia i zacieków z kranów to jedna z najbardziej żmudnych czynności w domu. Czyścisz, polerujesz, a po kilku chwilach po połysku nie ma ani śladu. Podpowiadamy, czym nabłyszczyć kran, by dłużej lśnił i cieszył nas pięknym wyglądem.

Czyszczenie kranów w kuchni czy łazience to syzyfowa praca. Wystarczy, że po ich umyciu i wypolerowaniu kilka razy puścisz z nich wodę, a cały wysiłek idzie na marne. Woda pozostająca na powierzchni wysycha, a w efekcie powstają zacieki z kamienia, które szpecą kran. Na szczęście istnieje prosty trik, dzięki któremu można zachować połysk metalu na dłużej. Wystarczy sięgnąć po jeden produkt, który prawdopodobnie masz w kuchni.

Czym nabłyszczyć kran?

Wiele domowych specyfików można wykorzystać nie tylko zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Niektóre patenty są zaskakujące, inne wydają się oczywiste, ale dopiero kiedy ktoś nam o nich powie. W przypadku nabłyszczania kranu mamy do czynienia z tą drugą sytuacją. Wiele osób, słysząc o tym sposobie, myśli, że faktycznie jest genialny w swej prostocie. Co ważne, sprawdza się zarówno w przypadku kranów w kolorze srebrnym, jak i złotym. Jedynym środkiem, którego potrzebujesz, by umyty kran na dłużej pozostał czysty i lśniący, jest nabłyszczacz do naczyń. Tak, mowa o środku, który regularnie wlewasz do zmywarki. Skoro zapewnia połysk naczyniom, dlaczego w przypadku kranu miałoby być inaczej?

Czym nabłyszczyć kran? Got. Genialne.pl
Czym nabłyszczyć kran? Got. Genialne.pl

Jak używać nabłyszczacza do polerowania kranu?

Wykorzystanie nabłyszczacza do nadawania połysku kranom jest bardzo proste. Najpierw musisz porządnie wyczyścić powierzchnię i usunąć z niej osad oraz zacieki. Na zakończenie polej kran odrobiną nabłyszczacza i dokładnie wypoleruj. Dzięki temu metalowa powierzchnia będzie pięknie błyszczeć. Co ważne, dzięki temu zabiegowi kamień nie będzie tak łatwo osadzał się na kranie, więc efekt będzie widoczny znacznie dłużej niż przy normalnym myciu. Możesz stosować ten trik także do czyszczenia baterii prysznicowej, która jest kolejnym elementem szybko tracącym blask przez brzydkie zacieki.

Czym nabłyszczyć kran? Genialne.pl
Czym nabłyszczyć kran? Genialne.pl

Czym jeszcze można nabłyszczyć kran?

Jeśli nie masz zmywarki, a co za tym idzie, nie korzystasz z nabłyszczacza, możesz wypróbować inne patenty na polerowanie kranu.

  • Wysmaruj go zwykłą białą świecą i dokładnie wypoleruj. Efekt będzie podobny jak w przypadku nabłyszczacza.
  • Wyszoruj kran octem, a zacieki znikną. Niestety ta metoda nie zabezpiecza powierzchni przed ponownym powstaniem osadu.
  • Przetrzyj kran papierem do pieczenia. Zacieki znikną w mgnieniu oka.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także