PoradyPryskam parapet tym specyfikiem i gołębie na nim nie siadają. Na pewno też masz go w domu

Pryskam parapet tym specyfikiem i gołębie na nim nie siadają. Na pewno też masz go w domu

Jak przegonić gołębie? Fot. genialne.pl / freepik.pl
Jak przegonić gołębie? Fot. genialne.pl / freepik.pl

25.11.2022 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zobacz, jak przegonić gołębie z parapetu oraz balkonu. Dzięki temu patentowi już nigdy nie zanieczyszczą żadnej powierzchni w pobliżu Twoich okien.

Większość osób nie darzy sympatią gołębi mieszkających w miastach. Wszystko za sprawą tego, że dostarczają one sporo problemów. Przede wszystkim uwielbiają siadać na parapetach i często zakładają swoje gniazda na balkonach. A najgorsze jest to, że po sobie zostawiają niehigieniczne niespodzianki w postaci odchodów. Musisz wiedzieć, że wydalane przez nie nieczystości (mają kwaśny odczyn) niszczą elewacje budynków.

Jak przegonić gołębie, fot. Unsplash
Jak przegonić gołębie, fot. Unsplash

Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Twoim najlepszym sprzymierzeńcem powinien być preparat WD-40. Spryskaj nim balkon, parapet oraz każde inne miejsce, gdzie przesiadują gołębie, WD-40. Zobaczysz, że ptaki szybko się wykwaterują i ich nie wrócą do Twojej posiadłości. Wszystko dlatego, że nie tolerują zapachu WD-40. I nie martw się, ten preparat nie wyrządzi szkody gołębiom.

Jak przegonić gołębie? Fot. genialne.pl
Jak przegonić gołębie? Fot. genialne.pl

Jakich zapachów nie lubią gołębie?

Ptaki nie znoszą zapachu octu, papryczki chili oraz pieprzu. W butelce ze spryskiwaczem zrób mieszanką wody z dodatkiem sproszkowanej papryczki chili lub pieprzu. Rozpuść przyprawę i specyfikiem spryskaj wszystkie te miejsca, które w szczególny sposób upodobały sobie gołębie. Ostry zapach sprawi, że ptaki będą z daleka trzymały się od Twojego balkonu czy parapetów.

Jak przegonić gołębie, fot. Unsplash
Jak przegonić gołębie, fot. Unsplash

Czy można niszczyć gniazda gołębi?

Ministerstwo Środowiska ograniczyło ochronę prawną gołębi. Oznacza to, że możesz niszczyć ich gniazda nawet, jeśli znajdują się w nich jaja. Natomiast nie wolno Ci tego robić, jeżeli już wykluły się młode. W tym przypadku pozostaje Ci tylko odczekać ok. 5-6 tygodni do momentu opuszczenia gniazda przez młodego gołębia. I musisz mieć świadomość, że te ptaki potrafią rozmnażać się nawet 5 razy w roku, więc jest spora szansa, że konkretny osobnik będzie chciał znowu wrócić na Twój balkon.

Zimą i jesienią mój pies po spacerze ma brudne łapki. Czyścik do jego nóżek zrobiłam własnoręcznie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także