PoradyLajfhakiTen typ maselniczki ma specjalną funkcję. Samo włożenie do nich masła to za mało

Ten typ maselniczki ma specjalną funkcję. Samo włożenie do nich masła to za mało

Ten typ maselniczki ma specjalną funkcję. Samo włożenie do nich masła to za mało
01.11.2022 17:05

Jeśli do smarowania pieczywa używasz dobrej jakości masła, to musisz wiedzieć, że bardzo szybko się ono psuje – takie przechowywane w maselniczce tym bardziej. Kiedy stoi na blacie przez minimum 2 dni, to możesz używać w jakimś stopniu zjełczałego tłuszczu, nawet nie zdając sobie z tego sprawy! Jak przechowywać masło, aby zachowało pełne spektrum swoich właściwości i nie ulegało psuciu tak szybko?

Trzymanie masła w lodówce jest niezbyt praktyczne – w zimnej temperaturze staje się ono bardzo twarde, co mocno utrudnia szybkie zrobienie śniadania. Zamiast tego lepiej przechowywać je w maselniczce ustawionej na kuchennym blacie – wtedy zawsze będziemy mieć możliwość posmarowania kanapki miękkim tłuszczem. Jest jednak pewien minus tego sposobu – szybsze psucie się produktu. Jak temu zaradzić?

Masło w maselniczce - o czym należy bezwzględnie pamiętać?

Przede wszystkim nie ustawiaj maselniczki blisko okna lub w miejscu narażonym na wzmożone działanie promieni słonecznych. Wysoka temperatura przechowywania i nasłonecznienie to najgorsze, co można zafundować tłuszczom.

Obraz

Kupując maselniczkę zwróć szczególną uwagę na materiał, z jakiego została wykonana – upewnij się, czy jest on przeznaczony do kontaktu z żywnością!

Obraz

Jak zabezpieczyć masło przed psuciem?

Maselniczka ułatwi właściwe przechowywanie masła, które wydłuży jego okres przydatności do spożycia!

  • Przegotuj i ostudź osoloną wodę.
  • Zalej nią masło do pełnej wysokości.

I to wszystko! Ta metoda odetnie dostęp powietrza i powstrzyma rozwój bakterii. Nie bój się o to, że smak masła ulegnie zmianie i już nie będzie Ci ono smakowało. Nie wpłynie to też na rozpuszczenie się tłuszczu – po prostu znacznie dłużej będzie świeże!

Pokochasz tę metodę, ale pamiętaj o tym, aby zawsze ostrożnie nabierać produkt tak, by nie rozchlapać wody.

Koniecznie podziel się tym pomysłem ze swoimi bliskimi! To naprawdę skuteczny i sprawdzony sposób, który praktykowały nasze babcie od lat.

Tych 12 prostych sztuczek na pewno ułatwi Ci rozwiązanie kłopotów z życia codziennego

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także