PoradyPrzekrój i posyp solą. Rozwiążesz kilka problemów naraz

Przekrój i posyp solą. Rozwiążesz kilka problemów naraz

cytryna z solą fot. genialne.pl
cytryna z solą fot. genialne.pl
21.08.2023 17:30

Najprostsze rozwiązania bywają najlepsze. Jeśli zmagasz się z bezsennością, cytryna z solą mogą okazać się skutecznym rozwiązaniem. Ten patent na zasypianie stosowały już nasze babcie.

Na problemy z zasypianiem nie trzeba od razu stosować farmakologicznych środków. Czasami naturalne rozwiązania okazują się równie skuteczne. Aromaterapia pomaga na wiele problemów i może być receptą również na bezsenność. Oto jak cudowne działanie może mieć zwykła cytryna z solą.

Jak działa cytryna z solą na bezsenność?

Silny stres sprawia, że wiele osób miewa trudności w zasypianiu. W efekcie rano są mniej wypoczęte i odczuwają spadek nastroju. Wystarczy prosta zapachowa sztuczka, by zrelaksować się i ułatwić sobie zasypianie. Cytryna z solą to genialny w swej prostocie środek kojący zmysły i pozwalający zapaść w spokojny, głęboki sen. Przekrój owoc na 4 części i ułóż w miseczce lub na talerzyku. Następie ustaw obok łóżka. Już ta podstawowa wersja triku na zasypianie powinna sprawić, że zapomnisz o bezsennych nocach. Aby aromat cytryny był wyraźniejszy, a efekt relaksujący silniejszy, posyp ją solą. To jeszcze bardziej ułatwi ci szybkie zasypianie.

Cytryna z solą ma wielką moc. Fot. Freepik
Cytryna z solą ma wielką moc. Fot. Freepik

Dlaczego ta sztuczka pomaga zasnąć?

Jak wspomnieliśmy na początku, aromaterapia ma wielką moc. Cytryna jest jednym z owoców, które doskonale się do niej nadają. Jej zapach działa na ludzki organizm kojąco. Kiedy wokół unosi się jej woń, od razu stajemy się spokojniejsi. Niektórzy eksperci uważają, że zapach cytryny łagodzi również bóle głowy i usprawnia procesy myślowe. Kiedy czujemy go w nocy, szybciej zasypiamy, a nasz sen jest głębszy i spokojniejszy. Niektórzy zwolennicy tej sztuczki uważają nawet, że cytryna z solą przy łóżku ułatwia oddychanie. Prawdopodobnie jest to jednak tylko wrażenie wynikające z tego, że dzięki cytrusowej woni śpią spokojniej.

Cytryna z solą koi nerwy. Fot. Freepik
Cytryna z solą koi nerwy. Fot. Freepik

Na co jeszcze pomaga cytryna z solą?

Ustawianie cytryny posypanej solą w sypialni może pomóc rozwiązać również inne problemy.

  • Zapach cytryny to jedna z rzeczy, które skutecznie odstraszają komary. Ustawiając owoc koło łóżka, stworzysz zapachową barierę ochronną i unikniesz ukąszeń.
  • Cytryna posypana solą działa jak naturalny odświeżacz powietrza. Ustawiaj ją nie tylko w sypialni, a pozbędziesz się brzydkich zapachów. W ten prosty sposób cały dom może pachnieć świeżością.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także