Balkon i ogródOgródPrzepis na naturalny środek na chwasty. Pozbędziesz się ich z każdego miejsca

Przepis na naturalny środek na chwasty. Pozbędziesz się ich z każdego miejsca

Przepis na naturalny środek na chwasty. Pozbędziesz się ich z każdego miejsca
Katarzyna
17.07.2020 10:21, aktualizacja: 17.07.2020 21:20

Każdy posiadacz ogródka chciałby aby jego trawnik przez cały rok wyglądał pięknie i schludnie. Niestety często należy uzbroić się w cierpliwość, a także wziąć pod uwagę fakt, że nasz ogród może zostać zaatakowany przez insekty lub chwasty... Dziś chcę podzielić się z tobą idealnym sposobem na pozbycie się tego drugiego problemu! Oto przepis na naturalny środek na chwasty, dzięki któremu Twój ogród będzie piękny!

Naturalny środek na chwasty - Ocet

instagram.com/ewa.d.piwko
instagram.com/ewa.d.piwko

Ocet jest niezastąpionym środkiem w kuchni oraz podczas sprzątania. Dzięki niemu w szybki sposób pozbędziesz się najgorszego brudu, usuniesz kamień czy odetkasz zatkany zlew. Okazuje się, że ocet świetnie sprawdzi się także w ogródku. Poniżej znajdziesz trzy sposoby na jego użycie. Pierwszy z nich dotyczy użycia samego octu, a kolejne dwa octu oraz dodatkowych składników.

Przepis nr 1

Imgur.com
Imgur.com

Przelej ocet do butelki ze spryskiwaczem, a następnie spryskaj nim miejsce gdzie znajdują się chwasty. Uważaj aby nie spryskać kwiatów, ponieważ ocet może je uszkodzić. Ten produkt jest świetnie radzi sobie z usuwaniem chwastów, ale może także zrobić krzywdę Twoim ulubionym roślinkom dlatego stosuj go ostrożnie!

Przepis nr 2

Obraz

Druga metoda wymaga wymieszania około 1,5 l octu z połówką szklanki soli. Umieść obydwa składniki w dużym naczyniu np. butelce i porządnie zamieszaj. Następnie przelej do butelki ze spryskiwaczem i nanieść na miejsce, gdzie znajdują się chwasty. Sól wzmocni działanie octu, ale musisz pamiętać, aby używać mieszaniny tak, aby nie uszkodzić pozostałych roślin.

Przepis nr 3

instagram.com/jaagoodaa
instagram.com/jaagoodaa

W trzeciej metodzie oprócz soli i octu warto dodać 2 łyżeczki płynu do mycia naczyń. W ten sposób substancja mocniej zwiążę sól oraz ocet i wzmocni działanie. Wymieszaj całość w dużym naczyniu i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Zastosuj na chwasty.

Każda z tych metod pomoże Ci wyeliminować chwasty, jednak ostatni sposób jest najskuteczniejszy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także