4 bezcenne zastosowania sody oczyszczonej dla Twojego ogrodu!
×
Wirtualna Polska

4 bezcenne zastosowania sody oczyszczonej dla Twojego ogrodu!

Nie raz pisaliśmy o magicznym zastosowaniu sody oczyszczonej, która sprawdza się nie tylko w kuchni, ale także podczas sprzątania. Okazuje się jednak, że ta niezwykle przydatna rzecz rewelacyjnie sprawdzi się także w ogrodzie czy balkonie! Niewiele osób słyszało o tych metodach, ale to właśnie dzięki nim rośliny stają się piękne, zdrowe i bezpieczne od szkodników. Oto magiczne zastosowania sody oczyszczonej w ogrodzie, które musisz znać!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Soda oczyszczona

Musisz wiedzieć, że soda oczyszczona jest bezpieczna, zarówno dla Ciebie jak i twoich pupili oraz środowiska. Nie musisz się więc obawiać jej używania w ogrodzie czy przy roślinach doniczkowych. Bardzo ważnym jest fakt, że kupimy ją w prawie każdym hipermarkecie czy sklepie spożywczym. Dodatkowo jej cena jest niska, a sam produkt może zastąpić wiele innych środków chemicznych.

Zastosowania sody oczyszczonej w ogrodzie

#1 Soda oczyszczona oczyści listki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
instagram.com/marylko23

Jeśli chcesz pozbyć się kurzu z liści ulubionych roślin warto przemyć je mieszaniną wody i szczypty sody. Przemywaj liście co jakiś czas, gdy zobaczysz że kurz znowu zaczyna gromadzić się na roślinie. Z reguły ten trik powinien jednak starczyć na kilka długich tygodni. W ten sposób zapobiegniesz zbieraniu się kurzu oraz ochronisz roślinę przed atakiem szkodników czy grzybów.

#2 Zastosowanie sody oczyszczonej jako odżywki dla roślin

Zastosowania sody oczyszczonej w ogrodzie
instagram.com/marcinekeko
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie raz pisaliśmy o soli Epsom, ale jeśli masz problem z jej zdobyciem możesz, ją zastąpić sodą. Dodaj pół łyżeczki sody oczyszczonej do 3,5 – 4 litrów wody. Taką miksturą podlewaj rośliny raz w tygodniu, dzięki czemu ich korzenie będą silniejsze.

#3 Sposób na problemy dotykające pomidory i ogórki

Zastosowania sody oczyszczonej w ogrodzie
instagram.com/mywayof_happiness

Dzięki sodzie oczyszczonej szybko poradzisz sobie także m.in. z mszycami czy przędziorkami.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sodę możesz także wykorzystać do problemów z brązowymi plamami na liściach pomidorów i ogórków czy chorobami grzybowymi. Wystarczy przygotować roztwór używając łyżeczki sody rozpuszczonej w 1 litrze ciepłej wody. Wymieszaj, a następnie dodaj kilka kropli płynu do mycia naczyń lub oliwy z oliwek. Ponownie wymieszaj całą miksturę, a na koniec przelej do butelki z rozpylaczem i zastosuj na listki. Metodę warto powtarzać co 3 – 4 dni.

#4 Trik na czyszczenie doniczek

instagram.com/rzeczy_od_nowa

Stare doniczki często są bardzo brudne i mają masę białych zabrudzeń po twardej wodzie czy specjalnych nawozach i specyfikach. Jeśli chcesz się ich pozbyć wsyp dużą ilość sody do środka doniczki czy osłonki, a następnie wyszoruj naczynie wilgotną szczotką. Na koniec przepłucz donicę i pozostaw do wyschnięcia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz także:

Ludzie zaczynają wywieszać płyty CD na drzewach w ogrodzie. Dzięki nim mają więcej spokoju

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować