InspiracjeŚwiątecznePrzestań okręcać choinkę lampkami. Włoski projektant pokazuje, jak robić to inaczej

Przestań okręcać choinkę lampkami. Włoski projektant pokazuje, jak robić to inaczej

Kobieta wiesza lampki na choince
Kobieta wiesza lampki na choince
Źródło zdjęć: © Getty Images | Nico De Pasquale Photography
18.12.2023 13:56, aktualizacja: 18.12.2023 14:41

Wigilia już za sześć dni! To najwyższy czas na udekorowanie choinki. Jeśli chcesz, żeby w tym roku twoje drzewko zachwyciło wszystkich gości, skorzystaj z rady Francesco Bilotto - włoskiego projektanta wnętrz.

Lampki to najważniejszy element dekoracyjny każdej choinki. Większość z nas okręca je dookoła drzewka, a następnie, przechodzi do zawieszania łańcuchów czy bombek. Zdaniem Francesco Bilotto, włoskiego projektanta wnętrz, to błąd, który sprawia, że światełka nierównomiernie rozkładają się na gałęziach.

Chcesz, żeby twoja choinka prezentowała się jak ta z Pinteresta? Skorzystaj z rady Francesco Bilotto, a twoje drzewko zachwyci wszystkich gości. Wystarczy, że zmienisz kolejność zawieszania ozdób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dekorowanie choinki krok po kroku

Mieniąca się na kolorowo? Bez bombek? Cała w pierniczkach? Możliwości jest naprawdę wiele. Trzeba przyznać, że dekorowanie choinki nie należy do najprostszych zadań. Jako dzieci mieliśmy z tego frajdę, ale jako dorośli chcemy, żeby drzewko prezentowało się najpiękniej, jak się da. Jak więc udekorować choinkę, aby nie można było oderwać od niej wzroku?

Zacznij od wyboru ozdób. Jeśli chcesz, żeby dekoracja była spójna, postaw na jeden odcień, np. biel. Białe ozdoby to ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody, podobnie jak ozdoby wykonane z suszonych owoców. Suszone pomarańcze, które zawisną na białej choince, ożywią całą dekorację, nadając jej iście świątecznego charakteru.

Kolejność ubierania choinki

W jakiej kolejności zakładać ozdoby na choinkę? To pytanie, które co roku zadaje sobie wielu z nas. Pierwsze powinny zawisnąć lampki. Francesco Bilotto, włoski architekt wnętrz publikujący na Instagramie jako fbbnyc, pokazał, jak zawieszać lampki choinkowe, aby światło równomiernie rozkładało się na gałązkach.

Zdaniem projektanta, światełka powinno się zawieszać od samego wierzchołka, powoli kierując łańcuch ku dołowi. Przy samej podstawie powinno się zachować 10-centymetrowy odstęp, a następnie, skierować sznur ku górze. Czynność należy powtarzać do momentu, aż całe drzewko pokryje się światełkami. Po lampkach można przystąpić do zawieszania kokardek, bombek, zawieszek i łańcuchów, a na końcu dekorujemy czub gwiazdą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także