InspiracjeŚwiąteczneZafunduj sztucznej choince "lifting". Będzie wyglądać jak żywa

Zafunduj sztucznej choince "lifting". Będzie wyglądać jak żywa

Dzięki tym sposobom sztuczna choinka będzie wyglądać ekskluzywnie.
Dzięki tym sposobom sztuczna choinka będzie wyglądać ekskluzywnie.
Źródło zdjęć: © Freepik

14.12.2023 10:01, aktual.: 17.12.2023 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba nikt nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez tego tradycyjnego drzewka. Dodaje uroku oraz wygląda niezwykle elegancko jako ozdoba salonu. Jednak nadal wielu ma dylemat, na jaką choinkę się zdecydować. Jeśli boisz się tandetnego wyglądu sztucznego drzewka, to mamy na to proste triki.

Zazwyczaj wybieramy choinki żywe, które wypełniają dom zapachem oraz ścielą swoje igły na podłodze. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na choinki sztuczne, które są o wiele lepszym oraz trwalszym rozwiązaniem na lata. W bardzo prosty sposób można udekorować je tak, aby do złudzenia przypominały te z lasu.

Jaką sztuczną choinkę kupić?

To bardzo istotne, ponieważ od naszego wyboru zależy efekt finalny udekorowanego drzewka. Podczas zakupów często nie skupiamy się mocno na jego jakości, co na cenie i odpowiedniej wysokości. To błąd, ponieważ później może okazać się, że sztuczna choinka wygląda mało atrakcyjnie. Wielu zastanawia się, gdzie kupić sztuczne choinki, a rozmaitych ofert nie brakuje. Najlepiej jest udać się po drzewko samodzielnie, a nie ryzykować zamawianiem go w internecie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Natomiast jeśli masz już sztuczną choinkę, która co roku znoszona jest w kartonie ze strychu, to również warto o nią zadbać, aby odzyskała dawny blask. Bardzo często jest zakurzona i powyginana, dlatego należy ją oczyścić, a następnie odpowiednio uformować. Zajmie to o wiele mniej czasu niż wybór żywej choinki, którą należy po zakupie zahartować, a potem regularnie podlewać.

Zrób to, a sztuczna choinka zacznie wyglądać jak żywa

Po zakupie należy nadać choince objętości. Nie chodzi tutaj tylko od odpowiednie odgięcie spłaszczonych gałęzi, ale też o nadanie im naturalnego kształtu. Najlepiej jest kierować konary lekko ku górze, ponieważ tak rośliny te naturalnie poszukują promieni słonecznych. Inną, ale równie skuteczną metodą na nadanie gęstości sztucznej choince jest wygięcie gałęzi według zasady dwie na zewnątrz i jedna w górę. W obu sposobach ważne jest to, aby sztuczną choinkę formować od dołu ku górze. Wtedy unikniesz chaosu oraz kątów prostych tworzonych przez gałęzie.

Sztuczna choinka zacznie przypominać tą prawdziwą.
Sztuczna choinka zacznie przypominać tą prawdziwą.© Freepik

Drugim równie ważnym elementem podrasowania sztucznej choinki jest wypełnienie jej prześwitów. Do tego najlepiej sprawdzi się sztuczny łańcuch z igliwia w kolorze zbliżonym do odcienia drzewka. Ten prosty sposób od razu podbije gęstość sztucznej choinki. Można też zdecydować się na kilka żywych gałęzi lub szyszek, które idealnie wtopią się w tło, i nadadzą nie tylko naturalny wygląd, ale też zapach.

Jeśli od lat sztuczną choinkę umieszczasz w stojaku, to lepiej przestań. Wtedy od razu widać, że nie jest żywa. O wiele lepiej będzie, jeśli umieścisz ją w donicy lub koszu z naturalnego tworzywa. Na wierzch, zamiast ziemi nasyp szyszek oraz igieł, da to bardzo naturalny efekt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także