PoradyLajfhakiPrzez całe życie źle zamykałam woreczki strunowe. Kuzynka Iga wyprowadziła mnie z błędu

Przez całe życie źle zamykałam woreczki strunowe. Kuzynka Iga wyprowadziła mnie z błędu

jak zamykać woreczki strunowe, fot. Genialne
jak zamykać woreczki strunowe, fot. Genialne

03.10.2023 08:26

Nie ma bardziej praktycznych akcesoriów do przechowywania żywności. Są w każdym polskim domu, a od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednak, jak się okazuje, nie każdy potrafi z nich korzystać. Sprawdź, jak zamykać woreczki strunowe.

Kosztują grosze i są wielorazowego użytku, a do tego przydają się w każdej kuchni. Jednak bardzo często mają o wiele więcej zastosowań np. w podróży. Wystarczy zaledwie kilka ruchów, aby żywność była szczelnie zamknięta. Dzięki temu zachowa świeżość bez kontaktu z wilgocią lub brudem. Mimo to nie każdy wie, w jaki sposób należy się z nimi obchodzić. Poznaj, jak zamykać woreczki strunowe, aby robić to poprawnie. Być może do tej pory popełniałeś błąd.

Jak zamykać woreczki strunowe?

O zaletach woreczków można by mówić dużo. Jednak nawet najlepsze z nich nie pomogą, kiedy są źle zamknięte. Ich nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ każda ze sztuk posiada strunę, która jest odpowiednikiem zamka błyskawicznego (np. tego w kurtce). Wiele osób — zbytnio się nie zastanawiając — wkłada do woreczka jedzenie, zamyka i gotowe. Okazuje się, że wcale nie powinno to tak wyglądać. Inni specjalnie naciskają jego strukturę, aby zgromadzone powietrze się wydostało. Żadna z powyższych metod nie jest dobra, co odbija się na trwałości jedzenia.

  • Sięgnij po słomkę, która zazwyczaj jest używana do picia napojów.
  • Weź worek, włóż do niego jedzenie, a następnie zacznij zamykać.
  • Kiedy suwak znajdzie się prawie na końcu, trzeba włożyć do woreczka słomkę.
  • W kolejnym kroku delikatnie wypchnij powietrze, które wydostanie się z woreczka przez słomkę.
  • Zamknij opakowanie do końca.
woreczek strunowy fot. genialne.pl
woreczek strunowy fot. genialne.pl

A czy woreczki tego typu można myć w zmywarce?

Są trwałym i ekologicznym rozwiązaniem, które starczy nam na wiele użyć. Zazwyczaj wykonuje się je z bezbarwnego polietylenu, przez co można spokojnie myć je zarówno ręcznie, jak i w zmywarce. Warto dodać, że są odporne na niskie oraz wysokie temperatury. Można więc wykorzystywać je do mrożenia, a przy okazji zajmą mało miejsca w przeciwieństwie do plastikowych pojemników. Woreczki sprawdzą się też do pakowania posiłków do pracy lub szkoły. Dzięki temu również zaoszczędzimy miejsce w torebce oraz plecaku, bez konieczności noszenia dodatkowego ciężaru.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także