PoradyLajfhakiPrzez lata męczyłam się z obieraniem czosnku. Trik szefa kuchni zmienił wszystko

Przez lata męczyłam się z obieraniem czosnku. Trik szefa kuchni zmienił wszystko

jak wycisnąć czosnek, fot. Genialne
jak wycisnąć czosnek, fot. Genialne
14.09.2023 08:46

Nie ma bardziej aromatycznego warzywa, które przydaje się do każdej potrawy. Jego charakterystyczny zapach jednych odrzuca, a inni wprost za nim szaleją. Okazuje się, że nie trzeba obierać go ząbek po ząbku. Podpowiadamy jak wycisnąć czosnek.

Czosnek od lat ma szerokie zastosowanie w kuchni, ale także w medycynie ludowej. Sięgamy po niego podczas przeziębienia, aby szybko wzmocnić swoją odporność. Nasze babcie wieszały go całymi sznurami w pobliżu kuchni, żeby był zawsze pod ręką. Jednak obieranie czosnku to istna katorga. Trzeba ściągnąć delikatnie łupkę, a potem domyć dłonie z mocnego aromatu. Od dziś ten problem zniknie.

Jak wycisnąć czosnek?

Nie ma nic prostszego. Zamiast stać z nożem kilka minut, to sięgnij po praskę do czosnku. To kuchenne urządzenie bardzo ułatwia przygotowywanie potraw, ale wiele osób wykorzystuje go w niewłaściwy sposób. Okazuje się, że ząbki czosnku wystarczy włożyć do praski, a następnie docisnąć tak jak zawsze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przeciska się je w skórce. Drobne sitka na końcu praski oraz nacisk oddzielą warzywo od łupki bez potrzeby wcześniejszego obierania czosnku. Ta mała zmiana przyniesie duże efekty, ponieważ zaoszczędzi nasz czas oraz przyśpieszy gotowanie. Po wyciśnięciu czosnku wystarczy wyrzucić łupinki do kosza, a narzędzie umyć.

Jak obrać czosnek?

  • Mikrofalówkato mało popularna metoda na szybkie obranie czosnku. Wystarczy umieścić ząbki w pojemniku do podgrzewania, a następnie włożyć do urządzenia. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie ustawienie mocy (800 W) oraz czasu (15 sekund). Po tym czasie łupinka z czosnku powinna odejść sama.
  • Słoikto proste, ale nieoczywiste rozwiązanie. Należy wrzucić do niego czosnek, a następnie zakręcić pokrywkę. Teraz musisz intensywnie potrząsać słoikiem, tak aby ząbki uderzały o wszystkie ścianki pojemnika. Już po kilku ruchach zauważysz, że łupka odejdzie sama.
  • Woda w misce to mało znany, ale dobrze działający sposób. Już niewielka jej ilość zadziała magicznie. Wszystko, co trzeba zrobić, to zanurzyć w niej czosnek na około 5 minut. Na koniec po wyciągnięciu i odsuszeniu ręcznikiem papierowym łupinka szybko zejdzie.
fresh raw garlic ready to cook
fresh raw garlic ready to cook
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także