PoradyLajfhakiPrzyciąga szczęście i pieniądze! Ustaw je przy oknie lub drzwiach, a sam się przekonasz

Przyciąga szczęście i pieniądze! Ustaw je przy oknie lub drzwiach, a sam się przekonasz

Jak przyciągnąć pieniądze? Fot. Gettyimages
Jak przyciągnąć pieniądze? Fot. Gettyimages
08.05.2023 12:52

Każdy sposób na to, by zapewnić sobie przypływ gotówki, jest dobry. Nic więc dziwnego, że popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju amulety i akcesoria, którym przypisuje się moc przyciągania bogactwa. Jeśli chcesz wiedzieć, jak przyciągnąć pieniądze do swojego domu, koniecznie zadbaj o to, by znalazły się w nim odpowiednie rośliny.

Roślinom przypisuje się wiele magicznych właściwości. Niektóre są uznawane za pechowe, inne mają zapewniać szczęście i dostatek. Wśród tych drugich znajduje się pewne bardzo popularne drzewko. Jeśli chcesz mieć dużo pieniędzy, kup je i ustaw w domu. Możesz też podarować je komuś, komu również życzysz bogactwa. Ta roślina przyniesie finansowe powodzenie każdemu.

Jak przyciągnąć do domu pieniądze, wykorzystując popularną roślinę?

Jedną z roślin, które mają moc przyciągania pieniędzy, jest grubosz zwany drzewkiem szczęścia. Przypisuje się mu tę właściwość przede wszystkim ze względu na jego grube, zaokrąglone liście, które przypominają monety. Jest ku temu również inny powód. Drzewko szczęścia to roślina połączona z planetą pieniędzy, czyli Merkurym. Grubosz to dobry prezent dla kogoś, kto właśnie wprowadził się do nowego mieszkania lub rozpoczął nową pracę. Roślina ta zapewni obdarowanemu powodzenie i przypływ gotówki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, byś kupił sadzonkę również dla siebie. Możesz ustawić ją przy oknie lub w okolicy drzwi, by przyciągała do domu życzliwych ludzi. Nawet jeśli nie wierzysz w magiczną moc drzewka szczęścia, warto mieć je w domu, ponieważ świetnie się prezentuje. Przy odpowiedniej pielęgnacji będziesz cieszyć się nie tylko jego pięknymi liśćmi, ale także kwiatami.

Jak przyciągnąć pieniądze? Fot. Getty Images
Jak przyciągnąć pieniądze? Fot. Getty Images

Jak dbać o drzewko szczęścia, by przyciągnąć pieniądze?

Aby drzewko szczęścia pięknie się prezentowało, było zdrowe i przyciągało pieniądze, musisz o nie odpowiednio zadbać. Nie jest to trudne. Z uprawą grubosza poradzą sobie nawet początkujący ogrodnicy.

  • Ustaw roślinę w słonecznym miejscu, gwarantującym minimum 4 godziny ekspozycji na naturalne światło (najlepiej w południowym oknie). W cieniu jej liście stracą kształt i zaczną blednąć, a cała sadzonka zmarnieje.
  • Pamiętaj o odpowiedniej temperaturze. Grubosz najlepiej czuje się w 20-22 stopniach Celsjusza, ale dobrze radzi sobie również, kiedy jest cieplej. W nocy zniesie spadek temperatury nawet do 10 stopni.
  • Zapewnij gruboszowi odpowiednie podłoże. Wymieszaj ziemię do kaktusów i sukulentów z gruboziarnistym piaskiem w proporcji 3:1. Na dnie doniczki ułóż ok. 2 cm drobnych kamieni.
  • Podlewaj drzewko obficie, a z następnym nawadnianiem zaczekaj, aż ziemia w doniczce całkowicie wyschnie. Prawdopodobnie wystarczy podlewanie 1 raz w miesiącu (zimą rzadziej). Uważaj, żeby w czasie podlewania nie zamoczyć liści.
  • Co 4 tygodnie stosuj nawóz (z wyjątkiem miesięcy zimowych). Bez niego liście stracą połysk.
  • Przesadzaj drzewko szczęścia nie częściej niż co 2-3 lata (kiedy korzenie zaczynają wystawać z doniczki). W czasie przesadzania podetnij korzenie o 1-2 cm, by pobudzić je do szybszej regeneracji.

10 ogrodniczych trików, których nauczyła mnie mama!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także