PoradyLajfhakiPrzyklej do słuchawki prysznicowej na 30 minut. Rozpuści kamień

Przyklej do słuchawki prysznicowej na 30 minut. Rozpuści kamień

jak usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej fot. genialne
jak usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej fot. genialne

10.09.2023 12:13, aktual.: 10.09.2023 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zastanawiasz się, jak usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej? W tym wpisie wykorzystamy trik z artykułem higienicznym dla kobiet. Sprawdź, jak go przemycić w codziennych porządkach.

Przestrzenie w łazience lubią zarastać kamieniem, który z upływem czasu nawarstwia się do poważnych rozmiarów. Słuchawka prysznicowa często jako pierwsza przestaje działać, gdy kanaliki są zatkane przez uporczywy osad. Jeśli widzisz, że woda ma bardzo słaby strumień może być to spowodowane utrudnionym przepływem wody. Poniższy trik pomoże ci się z tym uporać!

Jak usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej z pomocą podpaski?

Do wykonania tego triku potrzebujesz zaledwie trzech rzeczy: podpaskę higieniczną, ocet i mydło w płynie. Przyda się również mała miseczka, w której będziesz mieszać płyny. Do miski wlej 200 ml białego octu i dolej dwie pompki mydła w płynie, wymieszaj obie ciecze. Następnie otwórz podpaskę, lecz nie usuwaj plastikowej folii, w którą jest zapakowana. Zalej materiał mieszanką octu i mydła, rób to powoli, by stopniowo wchłaniała wilgoć. Następnie umieść słuchawkę na materiale i zawiń obydwa końce podpaski, użyj tasiemki, by je spiąć. Zepnij wszystko gumką recepturką i pozostaw na minimum 30 minut. Po tym czasie kamień powinien się rozpuścić, ale by mieć pewność, przetrzyj kanaliki szczotką z twardym włóknem. Słuchawka powinna o wiele lepiej przepuszczać wodę.

Jak usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej przy pomocy podpaski? fot. Genialne.pl
Jak usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej przy pomocy podpaski? fot. Genialne.pl

Masz osad na baterii łazienkowej? Skorzystaj z pasty do zębów

Zawsze, gdy kończy mi się pasta do zębów i nic nie da się z niej wycisnąć, biorę nożyczki i rozcinam tubkę. Wewnątrz jest jeszcze sporo produktu, którego używam do czyszczenia powierzchni w domu. Jedną z nich jest bateria łazienkowa, która lubi stawać się szara i matowa, co wcale nie wygląda estetycznie. Najlepiej natrzeć ją pastą do zębów i pozostawić na kilkadziesiąt minut. Po tym czasie spłukuje pastę i przecieram baterię zwilżoną ścierką. Bateria staje się błyszcząca i odświeżona. Podsumowując, warto skorzystać z domowych sposobów mycia powierzchni w toalecie, bo większość produktów masz w domu i nie wydajesz pieniędzy na zbędną chemię.

jak usunąć kamień z słuchawki prysznicowej przy pomocy podpaski? fot.  Freepik
jak usunąć kamień z słuchawki prysznicowej przy pomocy podpaski? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także