Publiczne toalety zawsze mają takie deski sedesowe. Kształt litery 'U' to nie przypadek
Każdemu z nas zdarzyło się skorzystać z publicznej toalety. Z pewnością nie była to żadna przyjemność, lecz przymus ze strony natury. Deska sedesowa z wycięciem w takich miejscach nikogo nie dziwi. Dlaczego odbiega aż tak od tego, co mamy w swoich domach?
Deska sedesowa z wycięciem ma swoje uzasadnienie
Ta nietypowa deska ma jedną, a zarazem najważniejszą funkcję — zwiększony poziom higieny. Jeśli siadamy na taką deskę, nasze miejsca intymne nie mają aż tak dużego kontaktu z podłożem. Działa to zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Drobnoustroje, bakterie i wirusy mają utrudnioną drogę, by przedostać się na naszą skórę, a tym samym do miejsc intymnych. Kobiety zachwalają ją ze względu na to, że podczas podcierania nie dotykają deski dłonią, dzięki czemu nie wchodzą w kontakt ze znajdującymi się na niej mikroorganizmami.
Produkcja jest znacznie tańsza
Jeśli w produkcji można na czymś oszczędzić, to właściciel z pewnością to zrobi. W tym wypadku z deski usuwa się kawałek tworzywa, który z pewnością jest na wagę złota przy kolejnej partii produktu. Ciekawostką jest, że deski z wycięciem są o wiele rzadziej kradzione z publicznych toalet. Może się to wydawać abstrakcyjne, ale zdarzały się takie przypadki, gdzie sedes faktycznie został pozbawiony deski.
Samolotowe toalety mają swoje tajemnice
Z reguły każdy środek transportu jest zaopatrzony w toaletę, samolot nie jest wyjątkiem. Jeśli zapowiada ci się kilkunastogodzinny lot, może się okazać, że skorzystanie z toalety będzie obowiązkowym punktem podróży. Niestety samolotowe łazienki nie są najbardziej sterylne, gdyż czas na doprowadzenie ich do ładu przez ekipę sprzątającą nie pozwala na dokładną sterylizację. Nie raz słyszy się od pracowników samolotu, że wykładzina dookoła sedesu jest wykonana z takiego materiału, by nie było widać na niej moczu. Jest to specjalny trik, który sprawia, że podłoga wydaje się o wiele czystsza, niż jest naprawdę. Wszelkie nieczystości są zasysane do wnętrza samolotu, gdzie istnieje specjalny zbiornik na tego typu odpadki. Wiele osób jest przekonanych, że wszelkie nieczystości wypuszcza się na zewnątrz, co jest kompletną nieprawdą. Warto potępiać ten mit, gdyż nijak ma się on do rzeczywistości.