PoradyLajfhakiTeraz już zawsze otwieram chusteczki bokiem. Kiedy poznasz powód, też tak zrobisz

Teraz już zawsze otwieram chusteczki bokiem. Kiedy poznasz powód, też tak zrobisz

Pudełko chusteczek warto otworzyć również z boku. Fot. Genialne.pl
Pudełko chusteczek warto otworzyć również z boku. Fot. Genialne.pl
24.10.2023 11:41

Kartonowe pudełko chusteczek higienicznych może zyskać zupełnie nowe, zaskakujące przeznaczenie. W kilka chwil sprawisz, że zaraz po otwarciu stanie się ukrytym, domowym odświeżaczem powietrza. Najlepsze w tej sztuczce jest to, że nie wydasz na nią ani grosza.

Można je kupić w małych, foliowych paczuszkach (po 10 sztuk) lub w większym, kartonowym opakowaniu. Pierwsza opcja jest idealna do noszenia w torebce, a druga do korzystania w domu. Wystarczy ustawić pudełko chusteczek higienicznych w łatwo dostępnym miejscu, by w każdej chwili móc wyciągnąć z niego kawałek miękkiego papieru. W tym wariancie opakowanie może zyskać jeszcze jedną funkcję. Wystarczy otworzyć je z boku.

Dlaczego warto otworzyć pudełko chusteczek z boku?

Kartonik z chusteczkami higienicznymi, zgodnie z założeniem producentów, powinieneś otworzyć od góry, odrywając niewielki, oznaczony perforacją fragment. Warto jednak dodatkowo rozerwać pudełko również z boku (tylko z jednej strony!), nie usuwając żadnego z elementów. Wykonując tę prostą czynność, możesz w kilka chwil przerobić pudełko chusteczek na ukryte źródło ładnego zapachu. Dzięki temu nie będziesz musiał ustawiać w pokoju odświeżacza powietrza, który zabierałby miejsce i zbierał kurz. Do wykonania tej sztuczki potrzebne będą jedynie: kawałek kartonika oderwany przy otwieraniu, twój ulubiony olejek eteryczny lub perfumy oraz taśma klejąca.

Pudełko chusteczek może mieć dodatkową funkcję. Fot. Freepik
Pudełko chusteczek może mieć dodatkową funkcję. Fot. Freepik

Jak zmienić kartonik z chusteczkami w odświeżacz powietrza?

Jak wspomnieliśmy, pudełko chusteczek higienicznych z łatwością zmieni się w źródło ładnego zapachu. Wystarczy, że wykonasz kilka naprawdę prostych kroków.

  • Otwórz pudełko w tradycyjny sposób i zachowaj oderwany kawałek kartonu. Następnie delikatnie otwórz bok opakowania, podważając sklejony karton palcem lub jakimś płaskim przedmiotem (np. nożem lub linijką). Uważaj, żeby nie oderwać żadnego ze sklejonych elementów.
  • Nie wyjmuj chusteczek. Nie będą przeszkadzały przy dokonywaniu przeróbek.
  • Weź olejek eteryczny i skrop nim kartonik oderwany od górnej części pudełka. Wystarczy dosłownie kilka kropli, by w mieszkaniu długo unosił się ładny zapach.
  • Zaczekaj, aż olejek wsiąknie w kartonik. Jedną stronę zabezpiecz taśmą. Następnie wsuń go do pudełka tak, by skropiona strona nie dotykała chusteczek.
  • Zamknij boczną część opakowania i sklej ją taśmą klejącą. Dzięki temu zabezpieczysz chusteczki i ukryjesz fakt, że majstrowałeś przy pudełku.
  • Ustaw swoje ulepszone pudełko chusteczek w dowolnym miejscu w domu i ciesz się ulubionym zapachem. Chusteczek używaj jak zwykle, ponieważ nie nasiąkną olejkiem.
chusteczki zapachowe, fot. freepik
chusteczki zapachowe, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także