Balkon i ogródOgródKiedy nie mogę się opędzić od much w ogrodzie, robię tę prostą pułapkę

Kiedy nie mogę się opędzić od much w ogrodzie, robię tę prostą pułapkę

Pułapka na muchy w ogrodzie Fot. Freepik
Pułapka na muchy w ogrodzie Fot. Freepik

11.08.2022 21:10, aktual.: 11.08.2022 23:31

Zmorą wielu zapalonych ogrodników są brzęczące i latające tuż nad głową muchy. Pewna miłośniczka roślin pokazała, jak można w prosty sposób z nimi walczyć. Pomogła szybka w konstrukcji pułapka na muchy w ogrodzie.

Muchy atakują

Podczas pielenia rabatek chyba nie ma nic gorszego, niż stado much krążące uparcie nad głową. Niektóre osobniki są tak zuchwałe, że próbują dostać się do oczu i absolutnie nie zniechęca je ciągłe machanie rękami. Praca w ogrodzie w upał wyciska z nas siódme poty, więc muchy krążą wokół nas bezustannie. Można jednak temu zaradzić.

Sposoby na muchy

Spray odstraszający muchy możesz przygotować też z olejków z mięty pieprzowej, olejku cytronelowego i olejku z trawy cytrynowej.

Rośliny odstraszające muchy

W ogrodzie warto mieć posadzoną bazylię, lawendę, melisę i miętę. Te zioła skutecznie odstraszają muchy. Będzie ich mniej w ogrodzie, w którym nie brakuje właśnie tych ziół.

Pułapka na muchy w ogrodzie

Jeżeli muchy są uciążliwe dla Ciebie tylko wtedy, kiedy pracujesz, zrób pułapkę na nie. Wykorzystaj prosty trik!

Wybierz jeden ze swoich kapeluszy, czy inne nakrycie głowy, które nosisz w ogrodzie i rondo owiń dobrym oraz lubianym przez muchy lepem. Uzbrojony w taki gadżet możesz iść do ogrodu. Wreszcie będziesz mógł spokojnie pracować, ponieważ wszystkie hałasujące owady przykleją się oczywiście do lepu. Z taką pułapką żadna czarna, złośliwa mucha nie wygra ;) Cóż za prosty i genialny patent!

Maia Bujaidze/facebook
Maia Bujaidze/facebook

Pułapka na muchy sprawdza się znakomicie. Przekonaj się jak zrobić naturalny oprysk na kleszcze. Pomoże on każdemu ogrodnikowi pozbyć się tych groźnych owadów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także