PoradyRegularnie robię ten spray i pająki przestały odwiedzać mój dom. Wystarczy użyć po pół szklanki 3 domowych składników

Regularnie robię ten spray i pająki przestały odwiedzać mój dom. Wystarczy użyć po pół szklanki 3 domowych składników

Domowy spray na pająki sprawi, że nieproszeni goście szybko opuszczą Twoje cztery ściany. Ten specyfik zrobisz wręcz błyskawicznie.

domowy spray na pająki, fot. freepik
domowy spray na pająki, fot. freepik

Pająki to stworzenia, które budzą skrajne emocje. Niektórzy w pełni je akceptują, a u innych wywołują prawdziwe lęki. Taki paniczny strach przed pająkami należy do grupy fobii specyficznych i jest określany jako arachnofobia. Nazwa pochodzi od imienia mitologicznej, greckiej księżniczki - Arachne. Ona była prawdziwą mistrzynią tkactwa. Stanęła nawet w konkury z Ateną. Zawody skończyły się śmiercią dziewczyny, a bogini przywróciła jej życie pod postacią pająka. Od tej pory może wiecznie tkać swoje sieci.

Jak zrobić domowy spray odstraszający pająki?

Aby przepędzić pająki z domu (i zniechęcić je do wstępowania w nasze progi), przygotuj bardzo prosty środek. W butelce z atomizerem zmieszaj: pół szklanki octu oraz tyle samo szamponu, oraz oleju roślinnego. Następnie miksturę dobrze wymieszaj i spryskaj nią wszystkie zakamarki w domu. Ta substancja jest zupełnie nieszkodliwa i możesz jej używać kilka razy dziennie. Co więcej, zwalczy też karaluchy, mrówki i inne owady, które lubią zaglądać do domów oraz mieszkań. Pamiętaj o tym, że pająki lubią gnieździć się w ciemnych miejscach. Chętnie wybierają strychy, piwnice czy garaże. Dodatkowo mogą zamieszkać w różnego rodzaju szczelinach, zakamarkach, dziurach.

domowy spray na pająki, fot. freepik
domowy spray na pająki, fot. freepik

Jakie pająki można spotkać w domu?

Musisz wiedzieć, że w Polsce bytuje ok. 810 gatunków pająków. Chociaż ta informacja nie jest pocieszająca dla osób cierpiących na arachnofobię. Jednakże do naszych domów zaglądają zwykle tylko trzy z nich.

  • Nasosznik trzęś: posiada bardzo długie odnóże. Natomiast jego ciało wygląda, jakby było prześwitujące. Lubi ciepłe i suche miejsca. Co ciekawe jest w stanie zjeść kątniki domowe, a także nie przepada za światłem.
  • Kątnik domowy mniejszy: poznasz go po dwóch podłużnych pasach na grzbiecie. Jego ciało ma szaro-brązową barwę. Pająk dorasta do 6-8 mm. Swoje sieci lubi tworzyć w kątach, wnękach, zaniedbanych łazienkach, korytarzach.
  • Kątnik domowy większy: jego ciało osiąga ok. 18 mm. Pająk jest mocno owłosiony, a największą aktywność wykazuje nocą. Lubi ciemne miejsca.
domowy spray na pająki, fot. freepik
domowy spray na pająki, fot. freepik