PoradyLajfhakiResztki cytryny zalej octem. Wreszcie przestaniesz tracić na próżno pieniądze

Resztki cytryny zalej octem. Wreszcie przestaniesz tracić na próżno pieniądze

Domowy preparat z resztek owocu do sprzątania różnych powierzchni, fot. genialne.pl
Domowy preparat z resztek owocu do sprzątania różnych powierzchni, fot. genialne.pl
19.09.2023 17:31

Ten domowy preparat do sprzątania jesteś w stanie zrobić z resztek cytryny, które najczęściej wyrzucasz do kosza. Wystarczy kilka składników, by wyczarować środek myjący do większości powierzchni w domu.

Cytryna to ciekawy owoc, który wykorzystujemy nie tylko w kuchni. Ma on genialne zastosowanie w kwestii utrzymania porządku, prania czy nawet wybielania. Sprawdź poniżej jak wykorzystać skórkę z cytrusa, która najczęściej ląduje w koszu na śmieci. Z kilku składników wyczarujesz genialny środek czyszczący, a to wszystko zupełnie za darmo!

Dwa składniki aktywne i detergent gotowy

Cytryna, której używasz w kuchni, jest najczęściej pozbawiona skórki, gdyż ta potrafi po czasie zostawić nieco goryczy np. w herbacie czy lemoniadzie. Wiele osób zbiera skórki, aż wreszcie trafiają do kosza, co jest dużym błędem. Możesz je zawsze wykorzystać, jako składnik do domowego preparatu myjącego. Cytryna w połączeniu z octem będzie miała właściwości rozjaśniające, usunie kamień i wszelkie zabrudzenia, poczynając od tłuszczu aż po klej. Potrzebujesz zaledwie dwóch składników i odrobiny cierpliwości, a uzyskasz niebywałe efekty. Poniżej podrzucamy przepis na ten środek.

Domowy preparat z resztek owocu do sprzątania różnych powierzchni, fot. Freepik
Domowy preparat z resztek owocu do sprzątania różnych powierzchni, fot. Freepik

Jak zrobić domowy preparat do sprzątania z resztek cytryny?

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także