PoradyRodzice znaleźli patent na to, aby dziecko nie denerwowało swoim płaczem pasażerów w samolocie

Rodzice znaleźli patent na to, aby dziecko nie denerwowało swoim płaczem pasażerów w samolocie

jak podróżować z dzieckiem fot. freepik / StonesInAGreenhouse / reddit
jak podróżować z dzieckiem fot. freepik / StonesInAGreenhouse / reddit
21.02.2023 12:49

Przekonaj się jak podróżować z dzieckiem samolotem. To dla wielu rodziców może okazać się prawdziwym wyczynem zwłaszcza jeżeli musimy zabrać ze sobą niemowlę.

Łatwość podróżowania sprawia, że częściej i chętniej wybieramy się z dziećmi na egzotyczne wakacje. Oczywiście najlepszym środkiem transportu jest samolot. Jednak maluchy różnie znoszą lot, a swoim płaczem często niepokoją innym pasażerów. Pewna para znalazła na to sposób.

jak podróżować z dzieckiem, fot. Unsplash
jak podróżować z dzieckiem, fot. Unsplash

Patent na podróż z dzieckiem

Pewna para wybrała się w podróż samolotem. Zabrała ze sobą swojego siedmiomiesięcznego syna. To miał być jego pierwszy rejs, więc rodzice nie wiedzieli jak maluch go zniesie. Oczywiście mieli świadomość, że może całą drogą płakać, marudzić bądź smacznie spać. Ten pierwszy scenariusz z pewnością nie zachwyciłby współpasażerów siedzących najbliżej dziecka. Dlatego postanowili nie unikać konfrontacji i stwierdzili, że wyprzedzą wszystkie ewentualne pretensje innych podróżnych.

Obraz
Cześć! Mam na imię Hugo i mam siedem miesięcy. To mój pierwszy lot w życiu... Mogę być trochę wystraszony lub zaczną boleć mnie uszy. Proszę, poczęstuj się tymi słodyczami (nie są bez cukru) i użyj zatyczek do uszu, jeśli będę nieco głośniejszy. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by przespać cały lot!

Takie pakiety rodzice rozdali pasażerom, który siedzieli najbliżej ich malucha. Reakcja ludzi bardzo ich zaskoczyła. Podróżni wykazali się dużym zrozumieniem, głównie dlatego, że rodzice zdawali sobie sprawę z tego, że ich syn może zakłócać spokój innym.

Jak przetrwać lot ze starszym dzieckiem?

  • Jeszcze przed wejściem na pokład pozwól dziecko trochę pochodzić po lotniku. Obejrzyjcie razem ciekawe wystawy, pospacerujcie, udajcie się na plac zabaw. Dzięki temu istnieje duża szansa, że maluch dobrze się zmęczy i szybko pójdzie spać.
jak podróżować z dzieckiem, fot. Unsplash
jak podróżować z dzieckiem, fot. Unsplash
  • Koniecznie zadbaj o rozrywkę. Do bagażu podręcznego włóż ulubione książeczki, kolorowanki, naklejki, pluszaki czy inne zabawki.
  • Nie zapomnij o przekąskach. Postaw na takie, które dziecko lubi najbardziej.
  • Zadbaj o właściwy ubiór dziecka. Najlepiej będzie ubrać go na cebulkę i oczywiście wygodnie.
  • Kontroluj swoje emocje. Jeżeli Ty będziesz się denerwować, to ten niepokój udzieli się także dziecku.

Zimowe triki dla kierowców, które ułatwią jazdę i oszczędzają pieniądze na naprawach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także