Rozpuść w wodzie i spryskaj pomidory. Zaraza ziemniaka ich nie tknie
Ogórki i pomidory są narażone na atak zarazy ziemniaczanej. Potrafi ona wręcz zdziesiątkować nasze uprawy. Niektórzy zapobiegawczo stosują chemiczne rozwiązania, aby uniknąć inwazji. Nie jest to jednak do końca obojętne wobec roślin. Dlatego polecamy Ci wykonać oprysk z drożdży.
Chcesz cieszyć się zdrowymi i dużymi uprawami i uniknąć ataku szkodników i chorób roślin? Mamy dla Ciebie proste i domowe rozwiązanie. Zdradzamy Ci przepis na domowy oprysk naszego znajomego ogrodnika. Stosując go, będziesz pewny, że Twoje uprawy będą bezpieczne.
Oprysk z drożdży
Uprawiając ogród, musisz się liczyć z tym, że Twoje uprawy mogą zaatakować inwazje szkodników lub choroby. Ogórki i pomidory nie są wyjątkiem od reguły, dlatego powinieneś wiedzieć, co stosować, aby im zapobiec. Wiele osób idzie na łatwiznę i wybiera gotową chemię ze sklepu. Nie jest to neutralne dla środowiska i samych upraw. Wiadomo, że chemia wnika w głąb roślin, a potem to spożywasz. Z tego względu polecamy Ci domowy i ekologiczny przepis na oprysk z drożdży.
Jak zrobić oprysk z drożdży?
Przepis na oprysk z drożdży nie jest trudny. Wystarczy Ci do jego przygotowania 100 g opakowanie, które rozpuść w 10 litrach wody. Powstałą miksturę zamieszaj. Roztwór będzie od razu gotowy, by wlać go do opryskiwacza i spryskać nim rośliny. Pamiętaj, aby używać tylko świeżych drożdży, sprzedawanych w kostkach. Oprysk ten stosuj regularnie, najlepiej raz na tydzień. Wtedy stanie się najbardziej skuteczny i zapobiegnie infekcjom upraw. Zadziała też na już chore osobniki, dzięki czemu zahamuje dalszy rozwój zarazy ziemniaczanej lub innych chorób grzybowych.
Dlaczego pomidory i ogórki trzeba opryskiwać?
Oba te warzywa są bardzo zdrowe i chętnie wykorzystywane jako dodatek do kanapek czy sałatek. Ich uprawa nie jest trudna i zawsze cieszy, kiedy ma się świeże warzywa pod ręką. Jest jednak jedno "ale", zarówno pomidory, jak i ogórki często padają ofiarą chorób grzybowych. Dlatego należy stosować regularnie oprysk, aby uniknąć tego problemu i strat w uprawach. Bez tego trudno będzie utrzymać zdrowe uprawy bez inwazji infekcji i szkodników.