Rozpuszczam w wodzie i pryskam pomidory. Zaraza nie ma prawa ich tknąć!
Jeżeli jesteś miłośnikiem ogrodów i uprawiasz pomidory oraz ogórki, musisz być świadomy, że te rośliny są narażone na atak szkodników i chorób, jak zaraza ziemniaczana. Ta zaś jest niezwykle groźna dla upraw, potrafi bowiem zniszczyć znaczną ich część. Niektórzy ogrodnicy, w obawie przed inwazją choroby, zdecydowani są na zastosowanie chemicznych środków ochrony roślin. Należy jednak pamiętać, że takie działanie nie jest obojętne dla flory, a co za tym idzie — dla nas samych. Zalecamy więc wypróbowanie alternatywnego rozwiązania, jakim jest oprysk z drożdży.
05.08.2023 13:07
Jeśli marzysz o zdrowych i bujnych uprawach, które nie będą narażone na atak szkodników czy chorób, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie. Proponujemy prosty i skuteczny przepis na domowy oprysk, który polecił nam jeden z naszych znajomych ogrodników. Dzięki niemu, możesz być pewny, że twoje rośliny będą bezpieczne.
Zaraza ziemniaczana nie ma litości
W uprawie ogrodu musisz liczyć się z tym, że twoje rośliny mogą paść ofiarą szkodników lub chorób. Pomidory i ogórki nie są tutaj wyjątkiem. Dlatego powinieneś wiedzieć, jak skutecznie im zapobiegać. Wielu ogrodników dla wygody sięga po gotowe środki chemiczne dostępne w sklepach. Niestety, takie rozwiązanie nie jest obojętne dla środowiska. Chemia wnika w głąb roślin, a potem my ją spożywamy. W zamian za to zalecamy naturalne i ekologiczne rozwiązanie. Oprysk z drożdży to doskonałe rozwiązanie dla każdego ogrodnika.
Może cię również zainteresować: Produkt z kuchni to pogromca mrówek, ślimaków i chorób grzybowych roślin
Jak powstrzymać zarazę ziemniaczaną przed doszczętnym zniszczeniem plonów?
Przygotowanie oprysku z drożdży nie jest trudne. Wystarczy, że rozpuścisz 100 g drożdży w 10 litrach wody. Następnie dobrze wymieszaj powstałą miksturę. Roztwór jest gotowy do użycia — możesz go wlać do opryskiwacza i pryskać nim rośliny. Pamiętaj, aby używać tylko świeżych drożdży, sprzedawanych w kostkach. Regularne stosowanie oprysku, najlepiej raz na tydzień, sprawi, że stanie się on najbardziej skuteczny i zapobiegnie infekcjom upraw. Co ważne, działa również na już chore rośliny, hamując dalszy rozwój zarazy ziemniaczanej czy innych chorób grzybowych.
Może cię również zainteresować: Oprysk z czosnku na pomidory jest stosowany od wielu pokoleń. Zwalcza mszyce i chroni przed zarazą ziemniaczaną