Rozsyp tylko wokół hortensji. Kwiaty zmienią kolor na niebieski

Domowy nawóz do hortensji, fot. Unsplash
Domowy nawóz do hortensji, fot. Unsplash

06.07.2023 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hortensja to roślina, której nie można odmówić pięknego wyglądu. Dlatego jest bardzo popularną ozdobą działek i ogrodów. Zdradzamy przepis na domowy nawóz do hortensji, dzięki któremu będzie kwitła jak szalona!

Gotowe mieszanki wspomagające rozwój roślin są skuteczne, ale czasami dość dużo kosztują. Lubimy rozwiązania zero waste, dlatego sami robimy nawozy do naszych kwiatów. Oto receptura na odżywkę, którą pokocha każda hortensja ogrodowa.

Jak zmienić kolor hortensji?

A vertical shot of blue hydrangea flowers in a garden
A vertical shot of blue hydrangea flowers in a garden

Przepis na domowy nawóz do hortensji

Prostym i tanim nawozem, idealnie wpasowującym się w ideę zero waste - są fusy z kawy. Stanowią one świetną odżywką dla wielu roślin. Dlatego zamiast wyrzucać fusy do kosza, można je ponownie wykorzystać. Zmniejszą kwasowość gleby, dzięki czemu kwiaty hortensji łatwiej  i szybciej zmienią barwę na niebieską. Wystarczy, że weźmiesz fusy z porannej kawy i po prostu rozsypiesz je pod krzakiem hortensji. Nie zapomnij zmieszać ich z wierzchnią warstwą ziemi. Dzięki temu zminimalizujesz duże ryzyko pojawienia się pleśni na roślinach. Fusy zatrzymają wilgoć w ziemi, dzięki czemu nie trzeba będzie ich tak obficie podlewać. Miej na uwadze, że proces zmiany koloru nie jest procesem szybkim. Zdarza się, że cała ewolucja odbywa się na tegorocznych przyrostach, a czasem zeszłorocznych. Dlatego uzbrój się w cierpliwość, a efekt pozytywnie cię zaskoczy.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także