PoradyRozsyp w ogrodzie i postaw na tarasie. Komary i mrówki szybko uciekną

Rozsyp w ogrodzie i postaw na tarasie. Komary i mrówki szybko uciekną

komary i mrówki w ogrodzie fot. getty images
komary i mrówki w ogrodzie fot. getty images

16.05.2023 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komary i mrówki w ogrodzie mogą każdemu dać ostro w kość. Te owady są dość uporczywe, a co więcej chętnie wprowadzają się też do naszych domów.

Nikt nie przepada za komarami brzęczącymi obok ucha i atakującymi ciało, kiedy tylko rozsiądziemy się wygodnie w ogrodzie. Podobnie sprawa ma się z mrówkami. One mają swoje ulubione miejsca na podwórku i bardzo chętnie przestępują też próg naszych czterech ścian. Jak wygrać walkę z tymi insektami? Receptę masz w swojej kuchni.

Jak odstraszyć komary i mrówki z ogrodu?

Insekty nie tolerują pewnych zapachów. Jednym z nich jest woń cynamonu. Dlatego weź tę przyprawę i rozsyp ją w ogrodzie na trasie przemarszu mrówek. Ta przyprawa nie jest szkodliwa dla roślin, a ewidentnie działa drażniąco na zmysł węchu mrówek. Oczywiście cynamon możesz też wysypać na tarasie, balkonie, a nawet w domu. Co więcej idealnie nada się też do ochrony roślin doniczkowych przed mrówkami. Możesz wysypać go na podstawkę lub wymieszać z górną warstwą gleby. Oczywiście pamiętaj o tym, aby cynamonowy odstraszać regularnie wymieniać, gdyż wraz z upływem czasu traci swoje właściwości. Natomiast w przypadku komarów warto kupić cynamonową świecę zapachową. Kiedy rozpalisz ją na balkonie czy ogrodowym stoliku, to insekty  nie będą skłonne do tego, aby Cię osaczyć.

komary i mrówki w ogrodzie, fot. gettyimages
komary i mrówki w ogrodzie, fot. gettyimages

Do czego przyda się cynamon w ogrodzie?

Wsyp go do piaskownicy, która znajduje się na podwórku. Dzięki temu koty nie będą chciały do niej wchodzić i nie zostawią w niej swoich odchodów. To sprawi, że piaskownica stanie się bezpiecznym miejscem zabaw Twoich dzieci. Jeżeli Twoje rośliny dręczą choroby grzybowe, to przygotuj oprysk z cynamonu. Do litra wody wsyp 3-4 łyżeczki tej przyprawy i całość odstaw na noc. Rankiem rozpocznij oprysk zainfekowanych roślin. Co więcej cynamon to bardzo dobry ukorzeniacz. Końcówkę pędu oderwanego od całej rośliny zanurz w cynamonie, a dopiero później wsadź do gleby. Zobaczysz, że nowa sadzonka rozwinie się szybciej.

komary i mrówki w ogrodzie, fot. gettyimages
komary i mrówki w ogrodzie, fot. gettyimages

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Ten trik przegoni je na zawsze

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także