PoradyZamiast wyrzucać, rozsypuję wokół ogrodu. Mrówki trzymają się z daleka

Zamiast wyrzucać, rozsypuję wokół ogrodu. Mrówki trzymają się z daleka

domowy sposób na mrówki w ogrodzie fot. getty images
domowy sposób na mrówki w ogrodzie fot. getty images
21.04.2023 13:57

Nie są szkodnikami i mogą bardzo pomóc w ogrodzie. Problemy zaczynają się, gdy jest ich zbyt dużo lub kiedy zaczynają wspierać funkcjonowanie szkodników. Jeśli zauważyłeś taką sytuację na swoich grządkach, wypróbuj domowy sposób na mrówki w ogrodzie. Jest bardzo prosty, a także skuteczny.

Mrówki oczyszczają glebę i trawę z zanieczyszczeń organicznych. Drążone przez nie tunele sprawiają, że ziemia jest pulchniejsza, co ma pozytywny wpływ na rośliny. Niestety, kiedy owady założą gniazdo zbyt blisko kwiatów lub warzyw, mogą je zniszczyć. Ich pojawienie się w ogrodzie może sprzyjać również mszycom, które atakują rośliny. Mrówki lubią żywić się wytwarzaną przez nie spadzią, dlatego chętnie tworzą dogodne warunki dla funkcjonowania tych szkodników.

Dlaczego warto sprawdzić domowy sposób na mrówki w ogrodzie?

W sklepach można kupić preparaty do oprysków na mrówki, ale większość z nich zabija te pożyteczne owady. Tymczasem, jak już wspominaliśmy, mogą one zrobić wiele dobrego dla naszego ogrodu. Dzięki domowym sposobom można pozbyć się owadów, nie unicestwiając ich. Wystarczy wykorzystać zapachy, których nie lubią. To naturalny odstraszacz insektów.

domowy sposób na mrówki w ogrodzie, fot. Getty Images
domowy sposób na mrówki w ogrodzie, fot. Getty Images

Jaki jest naturalny, domowy sposób na mrówki w ogrodzie?

Mrówki będą trzymały się z daleka, jeśli w ogrodzie zasadzisz rośliny o drażniących je zapachach. Wybór jest całkiem spory, ponieważ działanie odstraszające te pracowite owady mają:

Domowy sposób na mrówki w ogrodzie również w proszku

Alternatywą dla sadzenia roślin odstraszających mrówki jest wykorzystanie kilku popularnychproduktów spożywczych. Każdy z nich wystarczy rozsypać wokół grządek, by mrówki trzymały się z daleka. Takie działanie będą miały:

  • mielona kawa,
  • cynamon,
  • liście pomidorów (wystarczy rozłożyć je w całości).
domowy sposób na mrówki w ogrodzie, fot. Getty Images
domowy sposób na mrówki w ogrodzie, fot. Getty Images

Jakie są inne sposoby na pozbycie się mrówek z ogrodu?

Lista domowych sposobów na mrówki w ogrodzie jest znacznie dłuższa. Znajdują się na niej również metody, które prowadzą do zagłady całej kolonii. Pamiętaj jednak, że takie kroki należy podejmować tylko w ostateczności, ponieważ te insekty odgrywają bardzo ważną rolę w naszym ekosystemie. Jeśli chcesz całkowicie unicestwić mrówki, możesz zalać ich gniazdo wrzątkiem. Popularną metodą jest również rozsypanie w ogrodzie mąki kukurydzianej lub proszku do pieczenia. Inna opcja to wykonanie pułapki na owady w postaci podstawki z miodem, do którego się przykleją.

Ogrodnik zdradził swoje sekretne triki. Rośliny rosną jak szalone

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także