PoradyLajfhakiRozsyp w ogrodzie. Ten nawóz odstraszy ślimaki i inne szkodniki

Rozsyp w ogrodzie. Ten nawóz odstraszy ślimaki i inne szkodniki

Ogród to nie tylko miejsce do odpoczynku i uprawy roślin. To również idealna przestrzeń dla szkodników, a tych jest całkiem sporo. Działając prewencyjnie, uchronisz się przed stratami. Zdradzamy przepis na naturalny preparat na ślimaki w ogrodzie.

preparat na ślimaki w ogrodzie fot. genialne.pl
preparat na ślimaki w ogrodzie fot. genialne.pl

30.07.2023 12:13

Ślimaki w ogrodzie mogą siać na uprawach niezłe spustoszenie. Jeśli nie chcesz, aby cała twoja praca poszła na marne, a liście roślin zostały zjedzone przez szkodniki - zastosuj nasz preparat. Zrobisz go bardzo łatwo i niewielkim kosztem.

Co zrobić ze ślimakami w ogrodzie?

Okres wiosenno-letni to nie tylko czas większej aktywności w ogrodzie, ale również żerowania szkodników. A tych jest dość długa lista. Twoje rośliny mogą zaatakować mrówki, nornice, przędziorki, mszyce, krety, a także ślimaki. Małe, niepozorne, żerujące w nocy, pozostawiają wygryzione dziury w liściach i wiele szkód. Można jednak temu zaradzić. I nie mamy tu na myśli sklepowej chemii, co to, to nie! Lubimy naturalne rozwiązania i takie ci też polecamy. Jeśli zauważyłeś, że w twoim ogrodzie rozprzestrzeniły się ślimaki i żywią się twoimi pieczołowicie pielęgnowanymi sałatami, kwiatami lub innymi roślinami, chwyć po sól Epsom! To antidotum na problem z tymi szkodnikami. Poniżej przepis, jak zrobić z niej preparat odstraszający ślimaki.

Obraz

Sposób na ślimaki w ogrodzie

Czym jest ta tajemniczo brzmiąca sól? Jest ona związkiem siarki i magnezu, określa się ją też mianem soli gorzkiej. Najczęściej wykorzystuje się ją w kosmetyce, a nazwa wzięła się od miejscowości, skąd się ją pozyskuje. Swoje zastosowanie znalazła też w ogrodnictwie. Magnez i siarka jest niezbędna w uprawie wielu roślin. Wystarczy jedno jej kilogramowe opakowanie, aby zrobić kilka preparatów m.in.: na ślimaki w ogrodzie, ale nie tylko! Zrobisz z niej też środek na zielony trawnik, ale też nawóz pod uprawy. Koszt takiego opakowania to zaledwie 7-8 zł! To duża oszczędność względem chemicznych preparatów. Oto zastosowania soli Epsom:

  • zwalczanie ślimaków

Rozsyp sól Epsom wokół roślin, które ślimaki zjadają w ogrodzie. Będą dla nich przeszkodą nie do pokonania, ale tylko do czasu jej rozpuszczenia. Sól Epsom, rozpuszczając się, wzbogaca podłoże w magnez. Jest więc to bezpieczny, a nawet przyjazny roślinom produkt.

  • oprysk na szkodniki

Rozpuść 2 łyżki soli w 4 litrach wody, a potem przelej do butelki ze spryskiwaczem i raz na jakiś czas spryskuj miksturą swoje rośliny, zwłaszcza te, na których zauważysz mszyce.

  • sposób na mocno zielony trawnik

Dzięki zastosowaniu jej twoja murawa będzie miała mocny i zielony kolor. Wystarczy, że posypiesz solą Epsom (1 szklankę na metr kwadratowy), a potem podlejesz trawę - nie będzie żółknąć.

  • poprawisz smak upraw

Rozrzucić sól Epsom u podstawy roślin - zadziała na owoce i warzywa. Dzięki magnezowi zawartym w soli plony będą obfitsze i bardziej wyraziste w smaku. Jak widzisz jedna mała sól, a robi w ogrodzie wielkie rzeczy!

Obraz