PoradyLajfhakiByły manager hotelu zdradza, co należy zrobić zaraz po wejściu do pokoju

Były manager hotelu zdradza, co należy zrobić zaraz po wejściu do pokoju

Co warto zrobić po wejściu do pokoju hotelowego, fot. Pinterest
Co warto zrobić po wejściu do pokoju hotelowego, fot. Pinterest

12.10.2022 16:05, aktual.: 12.10.2022 18:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wreszcie wymarzony urlop. Jesteś już na miejscu wypoczynku. Przekroczyłeś właśnie próg hotelu, zameldowałeś się, odnalazłeś swój pokój, pociągnąłeś za klamkę, otworzyły się drzwi i... czujesz, że coś jest nie tak, choć pozornie wszystko wygląda jak należy. Jeśli kiedykolwiek dopadło Cię to niejasne przeczucie prześledź poniższy poradnik i przekonaj się co warto zrobić po wejściu do pokoju hotelowego.

1. Upewnij się, że karta otwierająca drzwi działa poprawnie

©Coruberbenda/Wikimedia
©Coruberbenda/Wikimedia

Tego rodzaju sytuacja często się przewija w opowieściach o niechcianych przygodach z wakacji - obsługa wprowadza was wraz z bagażami do pokoju, ładnie się uśmiecha i znika, po czym wieczorem chcesz opuścić swój pokój i nagle odkrywasz, że karta otwierająca drzwi nie działa poprawnie, albo nie potrafisz drzwi należycie zamknąć. A potem zaczyna się bieganina do recepcji, w nadziei, że się tam kogoś zastanie.

2. Sprawdź czy w łóżkowym materacu nie ma pluskiew

©NY State IPM Program
/Flickr
©NY State IPM Program /Flickr

Wbrew pozorom nie jest to problem tylko tanich hoteli. Także w tych najdroższych można znaleźć pluskwy, gdyż bardzo łatwo się one przenoszą poprzez innych gości i ich ubrania, a sprzątaczki w każdym obiekcie bywają niedokładne. Jeśli zauważyłeś na pokryciu materaca czarne lub brązowe kropki lub plamy pod żadnym pozorem się na niego nie kładź i zażądaj jego wymiany (i nie zapomnij złożyć sobie serdecznych gratulacji - właśnie się uratowałeś przed pogryzieniem. Brawo!).

3. Zwróć uwagę na czystość kołdry

Pxfuel
Pxfuel

O ile standardem w praktycznie każdym obiekcie jest regularne wymienianie prześcieradeł dla każdych nowych gości, to już zupełnie odmiennie jest jest w przypadku kołder, czy poduszek. Często nie są one bardzo długo wymieniane, ani prane. A jak wiadomo niestety nie wszyscy dbają należycie o higienę. Okazuje się, że nawet w czasie koronawirusa niektóre hotele w USA mają z tym problem.

4. Upewnij się, że klimatyzacja działa jak należy

©Tiia Monto/Wikimedia
©Tiia Monto/Wikimedia

Sprzęty elektroniczne się co jakiś czas psuja - nie jest to wielkie odkrycie. Zazwyczaj poprawności ich działania przed wprowadzeniem się gości do pokoju nikt nie sprawdza, więc jeśli nie chcesz zaliczyć szczególnie zimnej nocy, albo przeciwnie - spocić się jak mops poświeć chwilę czasu, by sprawdzić, czy te sprzęty należycie działają.

5. Sprawdź czy ktoś przed tobą nie ustawił hotelowego budzika na dziką godzinę

Pexels
Pexels

Pobudka o czwartej nad ranem, żeby wdrapać się na najwyższy lokalny szczyt o wschodzie słońca? Super! Dla nie których, inni wolą "nieco" dłużej pospać. Jeśli w pokoju znajduje się budzik upewnij się, że nikt z poprzednich gości nie ustawił na nim "sympatycznej" niespodzianki.

6. Pamiętaj o istnieniu zawieszki "Nie przeszkadzać"

PDP
PDP

Jeśli wraz z partnerką po obudzeniu daliście się porwać namiętności, to pewnie nie chcecie, aby nagle zbliżenie przerwała wam skromna pani ze szmatką w ręce i rozbawioną miną, która "znikąd" pojawiła się w drzwiach pokoju. Warto korzystać z zawieszki "nie przeszkadzać", uratowała ona niejedną romantyczną chwilę.

7. Sprawdź, czy w łazience są wszystkie rzeczy, które powinny w niej być

©Quant/Wikimedia
©Quant/Wikimedia

Czyste ręczniki, środki higieny, papier toaletowy - to podstawowe minimum w każdym obiekcie hotelowym. Gorzej jednak, gdy ktoś z obsługi zwyczajnie zapomni uzupełnić te rzeczy. Warto sprawdzić, czy łazienka jest należycie wyposażona, aby potem nie sprawić sobie niepotrzebnych problemów.

8. Jeśli masz dzieci przyjrzyj się oknom i balkonowi

wallpaperflare
wallpaperflare

Lepiej poświęcić na to chwilę, niż potem wpadać w panikę, gdy się na 5 minut straci dziecko z oczu.

9. Zdezynfekuj rzeczy, które są najczęściej przez ludzi dotykane

Pikist
Pikist

Pilot od telewizora, klamki - sprzątaczki często pomijają czyszczenie tych "drobiazgów", a większość hotelowych gości wielokrotnie wchodzi z nimi w kontakt. W dobie trwającej jeszcze pandemii warto zadbać o to, żeby czegoś przypadkiem nie złapać.

10. Sprawdź czy w pokoju nie ma ukrytych kamer

Pikist
Pikist

Jeśli masz jakieś nietypowe upodobania i wolałbyś by na zawsze pozostały one twoją prywatną sprawą, to przyjrzyj się, czy w pokoju nie ma czasem ukrytej kamery. Media co jakiś czas piszą o aferach z udziałem celebrytów, związanych z nielegalnymi nagraniami w pokojach hotelowych. No chyba, że zawsze marzyłeś, żeby zostać anonimową gwiazdą portalu z amatorskimi filmikami dla dorosłych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także