Samoobrona dla kobiet. Obronisz się nawet przed dużym napastnikiem
O tym, że samoobrona jest bardzo ważna, chyba nie trzeba mówić żadnej osobie. Wiele kobiet jest często atakowana, dlatego też każda z nas powinna wiedzieć jak poradzić sobie w chwili zagrożenia. Victor Lyalko trenuje sztuki walki. Jakiś czas temu napisał też książkę, w której opisał najskuteczniejsze metody samoobrony. Mam nadzieję, że choć poniższe metody pomogą kobietom się obronić.
05.07.2019 09:10
Samoobrona - zasada #1 Wrażliwe miejsca
Nie ma znaczenia, jak potężny jest przeciwnik. Możesz pokonać każdego, jeśli wiesz, gdzie znajdują się najbardziej wrażliwe miejsca. W przypadku napadu musisz atakować właśnie je.
Samoobrona - #2 Najbardziej skuteczne ruchy
Jednym z najlepszych ruchów, który sprawi, że nawet największy twardziel zapłacze jak dziecko, jest chwycenie go za dłoń w taki sposób, jak na obrazku powyżej, "rozdzieranie" jej i wygięcie do tyłu.
Jeśli nie jesteś w stanie złapać napastnika za dłoń, możesz uderzyć go też pięścią, a nawet palcami, w punkt poniżej jabłka Adama, który zaznaczono powyżej. Powinno udać Ci się na chwilę go zdezorientować.
Samoobrona - #3 Atak z tyłu
Napastnicy bardzo często atakują od tyłu ponieważ jest to najlepszy sposób na ubezwłasnowolnienie ofiary.
Pochyl się do przodu i szybko podnieś z całej siły uderzając napastnika tyłem głowy w nos. Jeśli jesteś np. za niska możesz schylić się i z całej siły pociągnąć napastnika za nogę tak, aby stracił równowagę i upadł na plecy.
Jednym z najbardziej wrażliwych obszarów jest oczywiście krocze. Uderzenie w to miejsce z pewnością sparaliżuje napastnika i da Ci trochę czasu na ucieczkę.
Samoobrona - #4 Atak z przodu
Jeśli zostaniesz zaatakowana z przodu i masz ograniczone ruchy rękoma, wykonaj następujące czynności: postaraj się delikatnie odepchnąć od napastnika, aby miedzy Wami było wystarczająco miejsca. Uderz do czołem w nos, następnie kolanem w krocze.
Kolejny sposób, jeśli między Tobą, a napastnikiem jest trochę miejsca. Lewą ręką uderz go w brodę, prawą w nos, na koniec kopnij go w krocze. Te szybkie, mocne i zdecydowane ruchy z pewnością unieruchomią go na dobrą chwilę.
Samoobrona - #5 Jak uwolnić dłonie
Odwróć swoją rękę tak, aby kciuk napastnika znajdował się z boku i nie mógł on trzymać Twojej ręki w pełnym uścisku. Wtedy postaraj się ją wyrwać.
Jeśli trzyma Twoją dłoń zbyt ciasno, postaraj się ustawić rękę tak, jak na obrazku poniżej i pociągnij ją najmocniej, jak tylko potrafisz.
Samoobrona - #6 Atak z boku
Uderzenie napastnika łokciem jest jednym z najbezpieczniejszych ruchów. Spróbuj uderzyć napastnika łokciem w twarz - najlepiej w szczękę lub w nos. Możesz też z całej siły uderzyć do łokciem w klatkę piersiową. Uderzenia łokciem są naprawdę silne, nawet jeśli pochodzą od bardzo drobnej osoby.
Samoobrona - #7 Atak przy ścianie
Bardzo często zdarza się, że napastnik chce osaczyć swoją ofiarę przyciskając ją do ściany. Oto, co możesz wtedy zrobić:
- Jeśli obie jego ręce są podniesione, wyprostuj dłoń i sztywnymi palcami uderz go pod pachą.
- Jeśli jedna z jego rąk jest opuszczona i masz więcej swobody, spróbuj uderzyć go pięścią w szyję, szczękę lub klatkę piersiową.
- Uderz do głową w nos.
Mam jednak nadzieję, że żadna z Was nie będzie nigdy zmuszona do użycia tych sztuczek i ruchów.