PoradyLajfhakiSamoobrona dla kobiet. Obronisz się nawet przed dużym napastnikiem

Samoobrona dla kobiet. Obronisz się nawet przed dużym napastnikiem

Samoobrona dla kobiet. Obronisz się nawet przed dużym napastnikiem
Aleksandra

05.07.2019 09:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym, że samoobrona jest bardzo ważna, chyba nie trzeba mówić żadnej osobie. Wiele kobiet jest często atakowana, dlatego też każda z nas powinna wiedzieć jak poradzić sobie w chwili zagrożenia. Victor Lyalko trenuje sztuki walki. Jakiś czas temu napisał też książkę, w której opisał najskuteczniejsze metody samoobrony. Mam nadzieję, że choć poniższe metody pomogą kobietom się obronić.

Samoobrona - zasada #1 Wrażliwe miejsca

brightside.me
brightside.me

Nie ma znaczenia, jak potężny jest przeciwnik. Możesz pokonać każdego, jeśli wiesz, gdzie znajdują się najbardziej wrażliwe miejsca. W przypadku napadu musisz atakować właśnie je.

Samoobrona - #2 Najbardziej skuteczne ruchy

brightside.me
brightside.me

Jednym z najlepszych ruchów, który sprawi, że nawet największy twardziel zapłacze jak dziecko, jest chwycenie go za dłoń w taki sposób, jak na obrazku powyżej, "rozdzieranie" jej i wygięcie do tyłu.

Jeśli nie jesteś w stanie złapać napastnika za dłoń, możesz uderzyć go też pięścią, a nawet palcami, w punkt poniżej jabłka Adama, który zaznaczono powyżej. Powinno udać Ci się na chwilę go zdezorientować.

brightside.me
brightside.me

Samoobrona - #3 Atak z tyłu

brightside.me
brightside.me

Napastnicy bardzo często atakują od tyłu ponieważ jest to najlepszy sposób na ubezwłasnowolnienie ofiary.

Pochyl się do przodu i szybko podnieś z całej siły uderzając napastnika tyłem głowy w nos. Jeśli jesteś np. za niska możesz schylić się i z całej siły pociągnąć napastnika za nogę tak, aby stracił równowagę i upadł na plecy.

Jednym z najbardziej wrażliwych obszarów jest oczywiście krocze. Uderzenie w to miejsce z pewnością sparaliżuje napastnika i da Ci trochę czasu na ucieczkę.

Samoobrona - #4 Atak z przodu

brightside.me
brightside.me

Jeśli zostaniesz zaatakowana z przodu i masz ograniczone ruchy rękoma, wykonaj następujące czynności: postaraj się delikatnie odepchnąć od napastnika, aby miedzy Wami było wystarczająco miejsca. Uderz do czołem w nos, następnie kolanem w krocze.

brightside.me
brightside.me

Kolejny sposób, jeśli między Tobą, a napastnikiem jest trochę miejsca. Lewą ręką uderz go w brodę, prawą w nos, na koniec kopnij go w krocze. Te szybkie, mocne i zdecydowane ruchy z pewnością unieruchomią go na dobrą chwilę.

Samoobrona - #5 Jak uwolnić dłonie

brightside.me
brightside.me

Odwróć swoją rękę tak, aby kciuk napastnika znajdował się z boku i nie mógł on trzymać Twojej ręki w pełnym uścisku. Wtedy postaraj się ją wyrwać.

Jeśli trzyma Twoją dłoń zbyt ciasno, postaraj się ustawić rękę tak, jak na obrazku poniżej i pociągnij ją najmocniej, jak tylko potrafisz.

Samoobrona - #6 Atak z boku

brightside.me
brightside.me

Uderzenie napastnika łokciem jest jednym z najbezpieczniejszych ruchów. Spróbuj uderzyć napastnika łokciem w twarz - najlepiej w szczękę lub w nos. Możesz też z całej siły uderzyć do łokciem w klatkę piersiową. Uderzenia łokciem są naprawdę silne, nawet jeśli pochodzą od bardzo drobnej osoby.

Samoobrona - #7 Atak przy ścianie

brightside.me
brightside.me

Bardzo często zdarza się, że napastnik chce osaczyć swoją ofiarę przyciskając ją do ściany. Oto, co możesz wtedy zrobić:

  • Jeśli obie jego ręce są podniesione, wyprostuj dłoń i sztywnymi palcami uderz go pod pachą.
  • Jeśli jedna z jego rąk jest opuszczona i masz więcej swobody, spróbuj uderzyć go pięścią w szyję, szczękę lub klatkę piersiową.
  • Uderz do głową w nos.

Mam jednak nadzieję, że żadna z Was nie będzie nigdy zmuszona do użycia tych sztuczek i ruchów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także