PoradySąsiadka wsypuje go do piaskownicy. W ten sposób pozbyła się dwóch problemów

Sąsiadka wsypuje go do piaskownicy. W ten sposób pozbyła się dwóch problemów

Jak pozbyć się mrówek z piaskownicy Fot. Freepik
Jak pozbyć się mrówek z piaskownicy Fot. Freepik
Manuel
07.09.2022 10:53

Jeśli masz na swoim podwórku piaskownicę dla dzieci, to ostatnią rzeczą, którą byś chciał jest obecność w niej jakichkolwiek owadów. W tym artykule pokażemy Ci, jak pozbyć się mrówek z piaskownicy łatwo i skutecznie.

Dlaczego cynamon tak dobrze działa na mrówki?

Mrówki mają bardzo silny zmysł węchu, którego używają do znalezienia pożywienia i schronienia. Możesz użyć cynamonu, aby przytłoczyć zmysł zapachu mrówek i odstraszyć je od pożądanych miejsc. Występujące w cynamonie diterpeny są owadobójcze. Dlatego mrówki po prostu go nie znoszą, kojarzą go bardzo mocno z zagrożeniem i wolą go za wszelką cenę uniknąć, niż spotkać na swojej drodze.

Sposób na mrówki w ogrodzie, fot. freepik
Sposób na mrówki w ogrodzie, fot. freepik

Sposób na mrówki w piaskownicy

Cynamon najlepiej odstrasza mrówki w postaci olejku eterycznego. W tej formie wydziela bowiem najsilniejszy zapach. Zwykle warto więc go użyć w większości miejsc. Ale w przypadku piaskownicy mijałoby się to oczywiście celem.

W tym przypadku wyjątkowo najlepiej sprawdzi się cynamon w proszku, który łatwo zmiesza się z ziarenkami piasku. Twoje dziecko nawet nie zauważy, dlaczego mrówki przestały odwiedzać jego miejsce zabaw. :D

Warto dodać, że cynamon nie zabije mrówek. Sprawi on jedynie, że będą one poszczególne miejsca omijać. Z jednej strony jest to więc humanitarny sposób na poradzenie sobie z nimi. Z drugiej, jeśli chcesz je zabić, to musisz sięgnąć po inne środki. Najczęściej jednak samo ich odstraszenie w zupełności wystarczy.

Cynamon dodatkowo ma właściwości przeciwgnilne,  przeciwgrzybicze, antybakteryjne i hamuje rozwój roztoczy i wirusów.

Jak zabezpieczyć piaskownicę przed kotami? Czyli "skutek uboczny" efekt przegonienia mrówek cynamonem

Nie tylko mrówki nie lubią cynamonu. Bardzo wiele zwierząt nie lubi tego zapachu i reaguje nań wycofaniem się z danego obszaru. Warto przy tym pamiętać, że w ich grono zalicza się także koty. Co więcej, w niewielkim stopniu jest on dla nich szkodliwy. Przy okazji więc zagwarantujesz sobie, że Twój kot też nie wskoczy Ci do piaskownicy i nie rozniesie piasku wszędzie, gdzie się da. Nie zrobi sobie też z piaskownicy kuwety!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także