PoradyLajfhakiSąsiedzi zastanawiali się, po co zakładam to na śmietnik. Teraz robią tak samo

Sąsiedzi zastanawiali się, po co zakładam to na śmietnik. Teraz robią tak samo

Siatka przeciw owadom na kosz na śmieci
Siatka przeciw owadom na kosz na śmieci

12.12.2022 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli mieszkasz w domku, masz indywidualny pojemnik na śmieci. Niestety latem wrzucane do niego śmieci przyciągają wiele owadów, zwłaszcza muchy. Składają one w pojemniku na wyrzuconych do niego śmieciach jaja i stąd mogą pojawić się robaki. Zresztą same muchy nie są już niczym przyjemnym. Wtedy może się przydać siatka przeciw owadom na kosz na śmieci.

Nawet jeśli starasz się wrzucać do kubła śmieci zawiązane w worku, to zawsze jednak zapach z nich przyciąga różne insekty. Jeżeli nie chcesz w koszu mieć mnóstwa much, wypróbuj ten prosty trik.

Siatka przeciw owadom na kosz na śmieci

Zaopatrz się w sklepie budowlanym w moskitierę przyczepianą na rzep. Na kubeł wystarczy najmniejsza, z dostępnych w sklepach budowlanych czy marketach, moskitiera.

Krawędź kubła przetrzyj szmatką i oczyść z brudu. Naklej taśmę z rzepem naokoło zamknięcia. Przymocuj siatkę i odetnij jej nadmiar.

Siatka przeciw owadom na kosz na śmieci Fot. Smart Fox / YouTube
Siatka przeciw owadom na kosz na śmieci Fot. Smart Fox / YouTube

Nie przycinaj jej jednak zbyt mało. Pozostaw z jednej, czy dwóch stron, trochę więcej materiału. Przyda się do "otwierania" moskitiery, kiedy będziesz chciał wyrzucić śmieci. I to wszystko. Za każdym razem, kiedy wyrzucisz śmieci, popraw moskitierę, aby przylegała szczelnie do taśmy z rzepem.

Siatka przeciw owadom na kosz na śmieci Fot. Smart Fox / YouTube
Siatka przeciw owadom na kosz na śmieci Fot. Smart Fox / YouTube

Możesz dodatkowo spryskiwać co jakiś czas krawędź pojemnika na śmieci octem. Muchy i wiele innych owadów nie lubią jego zapachu. Będą omijać taki kubeł na śmieci z daleka. Dodatkowo siatka nie pozwoli większości owadom dostać się do jego wnętrza.

Spray odstraszający muchy

Jeśli tylko masz ochotę i czas, możesz przygotować własny spray odstraszający muchy i inne owady na bazie wanilii. Będzie Ci potrzebny przede wszystkim czysty ekstrakt z wanilii. Możesz go kupić przez Internet lub w sklepie ze zdrową żywnością. W obydwu przypadkach zwróć uwagę na to, aby był to czysty ekstrakt z wanilii bez dodatków, takich jak cukier czy alkohol. Cukier będzie przyciągać owady, a nie je odstraszać.

Wlej około 1 łyżki stołowej czystego ekstraktu z wanilii do pustej butelki ze spryskiwaczem i wymieszaj z wodą, ale nie przesadzaj z jej ilością – wanilia nie może być zbyt rozcieńczona, bo nie zadziała. Takim sprayem możesz pryskać miejsca w domu, przede wszystkim w kuchni. Oraz drzwi wejściowe i okna, a także właśnie kubeł na śmieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także