×
Wirtualna Polska

Twój sąsiad pozostawia śmieci na klatce? Istnieją na to niekonwencjonalne sposoby

Mieszkanie w bloku ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony bloki zazwyczaj znajdują się bliżej centrum, mają też zdecydowanie niższą cenę niż domy jednorodzinne czy szeregówki. Dodatkowo na pewno nie można narzekać na komunikację miejską i bliskość sklepów. W końcu w dzisiejszych czasach, gdy wybuduje się nowe osiedle, od razu powstają sieciówki spożywcze oraz przystanki autobusowe. Jednak nie o tym dziś, lecz o pewnym problemie, który od wielu lat spędza sen z powiek tysiącom Polaków – śmieci na klatce.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=instagram.com/zagubiony_omulek">

instagram.com/zagubiony_omulek

Jakiś czas temu na stronie Wykop.pl pojawił się temat, który wywołał lawinę komentarzy. Na pewno osoby, które mieszkają lub mieszkały w blokach nie raz spotkały się z wystawionymi na klatkę workami pełnymi śmieci.

Śmieci na drzwiami? Na jak długo?

naszolsztyniak.pl/

naszolsztyniak.pl/

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czy jest jakiś czas wystawienia śmieci, który może być usprawiedliwiony? Internauci mają podzielone zdania, niektórzy uważają, że wystawienie śmieci późnym wieczorem i wyrzucenie ich rano, nie jest problemem. Jednak jeśli gnijące worki są pozostawione przez kilka dni, sprawa przybiera zupełnie innego wymiaru. Po co czekać aż tyle z wyrzuceniem śmieci? Być może niektórzy mieszkańcy czekają na panie sprzątaczki, które wyręczą kogoś z tego przykrego obowiązku. Jednak w starszych blokach to mieszkańcy pełnią dyżury i sami dbają o czystość klatki.

WYKOP.PL

WYKOP.PL

W takim razie jak poradzić sobie ze śmierdzącym problemem?

Ile komentujących tyle pomysłów, niektórzy piszą, że najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa i prośba o usuniecie worków, inni wprost podają dość niekonwencjonalne rozwiązania, które z pewnością oduczyłyby sąsiada nawyku wystawiania śmieci na korytarz.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

śmieci na klatce 4

wykop.pl

wykop.pl

forum.gazeta.pl/

forum.gazeta.pl/

Okazuje się, że z pomysłów, korzystają inni internauci

O co tyle zachodu?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Faktycznie, problem ze śmieciami nie jest dość przyjemny (zwłaszcza teraz, gdy panują upały) i nic dziwnego, że ktoś nie chce mieć u siebie w domu śmierdzących worków z pleśniejącymi resztkami jedzenia lub sokiem z cebuli, jednak to nie oznacza, że wystawienie śmieci za drzwi rozwiązuje problem. Po prostu problem zostaje on „przeniesiony” gdzie indziej i uprzykrza życie innym mieszkańcom budynku. Jednak czy nie lepiej poprosić sąsiada, aby wyrzucił śmieci lub pozostawił worek przed drzwiami po wewnętrznej stronie? Jednak jak widać lepiej zrobić „psikusa” sąsiadom i anonimowo pochwalić się swoim zachowaniem w internecie – wszystko ku uciesze sieciowych rozmów.

A ty jak postąpiłbyś w podobnej sytuacji, gdyby Twój sąsiad zostawiał śmieci na klatce?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować