PoradyLajfhakiWykorzystuję ukrytą funkcję schowka w aucie, kiedy tylko nadchodzą cieplejsze dni

Wykorzystuję ukrytą funkcję schowka w aucie, kiedy tylko nadchodzą cieplejsze dni

Ukryta funkcja w schowku samochodowym. Fot. Genialne.pl
Ukryta funkcja w schowku samochodowym. Fot. Genialne.pl

22.04.2023 16:32, aktual.: 28.06.2024 09:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po zakupie jakiegoś urządzenia rzadko kiedy zaglądamy do instrukcji obsługi. Wychodzimy z założenia, że przecież doskonale wiemy, jak z niego korzystać. Przez to nie mamy pojęcia o wielu ciekawych, ale zakamuflowanych zastosowaniach, i nie korzystamy z nich, czym szkodę robimy tylko samym sobie. Tak też jest w przypadku auta – wsiadamy i jedziemy. A tam również czeka na nas ukryta funkcja schowka samochodowego, o której warto wiedzieć!

To zaskakujące, ale większość właścicieli samochodów naprawdę nie ma o niej pojęcia! Jeśli ty też do tej pory byłeś w tym gronie, od teraz zacznij z niej korzystać. Podziękujesz nam za to, bo jej zastosowanie to wielka ulga w upalne dni.

Ukryta funkcja schowka samochodowego może ci się bardzo przydać

Zwykle chowasz tam drobiazgi (kosmetyki, dokumenty, okulary przeciwsłoneczne, czy przedmioty do pielęgnacji auta). Dzięki temu możesz utrzymać większy porządek w swoim aucie. To jednak nie jest jego jedyne zastosowanie… O tej dodatkowej, choć małoznanej funkcji powinieneś wiedzieć tym bardziej, jeśli jesteś zmuszony wybierać się w dalsze trasy. W ciepłe dni nawet klimatyzacja może nie być wystarczająca. Właśnie wtedy do gry wejdzie ukryta funkcja schowka samochodowego.

Obraz

Jak uruchomić tę funkcję?

W środku schowka możesz znaleźć pewien tajemniczy przełącznik – to ogromnie przydatny zawór. Jeśli (po włączeniu klimatyzacji) przekręcisz go w drugą stronę, do schowka będzie wpływać chłodne powietrze. Jakie to ma dla ciebie znaczenie? Bardzo istotne! Dzięki zastosowaniu tego pokrętła schowek samochodowy stanie się swego rodzaju małą lodówką! Będziesz mógł umieścić tam napoje, które non stop będą chłodzone, a ty orzeźwisz się nimi podczas długiej trasy.

Obraz

Masz auto z szyberdachem? Jest szansa, że kryje się w nim jeszcze jedna ukryta funkcja!

Kiedy robi się ciepło, chętnie korzystamy z szyberdachu. Lubimy się w ten sposób nieco ochłodzić. Wiatr we włosach może zaś grozić szybkim przeziębieniem. Jeśli chcesz tego uniknąć, sprawdź, czy w twoich fotelach nie ma funkcji podgrzewania szyi. Pomysłowi producenci aut poszli o krok dalej i podgrzewane siedzenia to już nie wszystko, co mają do zaoferowania.

Jeśli zobaczysz butelkę włożoną nad koło w samochodzie, natychmiast dzwoń na policję! Jesteś w niebezpieczeństwie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także