PoradyLajfhakiŚcieżka w koronach drzew to nowa atrakcja Małopolski. Hit wakacji 2023 przyciągnie tłumy!

Ścieżka w koronach drzew to nowa atrakcja Małopolski. Hit wakacji 2023 przyciągnie tłumy!

ścieżka w koronach drzew, fot. Facebook
ścieżka w koronach drzew, fot. Facebook
14.07.2023 17:04

Nie trzeba udawać się za granicę, aby przeżyć spacer wśród koron drzew i zobaczyć przepiękne widoki. Już na 20 lipca planowane jest otwarcie nowej atrakcji w miejscowości Ciężkowice koło Tarnowa. Sprawdź, jak wygląda ścieżka w koronach drzew.

Trasa ma aż 1020 metrów długości, a 990 metrów z tego znajduje się na wysokości około 20 metrów nad ziemią. Większość ścieżki znajduje się na równi z wierzchołkami drzew, przez co można doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Władze miasta podały już cennik oraz są głęboko przekonane, że nowa atrakcja przyciągnie tłumy turystów.

Ciężkowicka ścieżka w koronach drzew

Na pierwszy pomysł takiej ścieżki wpadli nasi południowi sąsiedzi w 2017 roku. Trasa została wtedy zbudowana w Dolinie Bachledowej i szybko stała się hitem Magury Spiskiej dla turystów z Polski, Czech i Słowacji. Budowa ścieżki w koronach drzew w Ciężkowicach trwała kilka lat ze względu na rozmaite przeszkody finansowe. Władze miały spory kłopot z przetargiem oraz wykonawcą. Na cel ten przeznaczono około 21 milionów złotych, gdzie początkowo planowano tylko 15 mln zł. Mimo napotykanych trudności, trasa została ukończona i czeka na oficjalne otwarcie oraz turystów. Jest to niemała gratka dla spacerowiczów oraz fanów gór. Miejscowi uważają, że "zwiedzać cudo będzie cały świat!".

Ile kosztuje taki spacer w koronach drzew?

Radni miasta uchwalili stawki, które będą obowiązywać przy zakupie biletu. Wstęp normalny kosztuje 40 zł, a ulgowy 35 zł. Warto dodać, że kwota ta będzie obowiązywać także w 10-osobowych grupach. Co ciekawe, mieszkańcy gminy Ciężkowice, którzy okażą dokument potwierdzający meldunek, otrzymają 50% zniżkę na wejście. Warto dodać, że miejscowość ta — oprócz ścieżki w koronach drzew — ma wiele do zaoferowania. Znajduje się w niej Park Zdrojowy, piękne Skamieniałe Miasto, jak również Muzeum Przyrodnicze oraz Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Pozostałe Skarby Pogórza

Wybierając się na wycieczkę w stronę Tarnowa i okolic, warto zaplanować swój pobyt przynajmniej na kilka dni. Region ten jest bogaty w zabytki oraz urokliwe miasteczka, które warto odwiedzić. W pobliżu Ciężkowic znajduje się Tuchów, który wyróżnia się bogatą Bazyliką Mniejszą Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Dla miejscowych jest ona ogromną dumą, którą koniecznie należy zobaczyć. Natomiast jadąc od Ciężkowic około 25 km na południowy wschód, trafimy do średniowiecznego miasteczka — Biecza. Miejsce to jest bardzo często określane małym Krakowem, a na przestrzeni wieków odwiedzali je władcy polski, pisarze, poeci oraz artyści. W czasie otwarcia ciężkowickiej ścieżki w koronach drzew odbywa się w pobliskim miasteczku 9. edycja Kromer Festival Biecz, który stanowi niemałą gratkę dla fanów muzyki oraz architektury.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także