DomRośliny doniczkoweSkrzydłokwiat? Oto zestaw ratunkowy, który go wspomoże

Skrzydłokwiat? Oto zestaw ratunkowy, który go wspomoże

Skrzydłokwiat
Skrzydłokwiat
Źródło zdjęć: © Freepik | @ freepik
05.11.2023 15:40

Skrzydłokwiat ma wiele zalet. Nie tylko pięknie prezentuje się w różnych wnętrzach, ale też filtruje powietrze. Wymaga jednak określonej pielęgnacji, aby nie marniał. Podpowiadamy, jak dbać o niego, żeby był w dobrej kondycji. Ta odżywka w duchu zero waste da mu zastrzyk składników odżywczych!

Nie ma sensu wydawać pieniędzy na sklepowe odżywki, kiedy w domu masz produkty, idealne do zrobienia domowego nawozu ratunkowego. To zgodne z ideą zero waste i ekologiczne. Jeśli widzisz, że liście twojego skrzydłokwiatu zaczynają opadać, od razu sięgnij po ten przepis. Roślina odwdzięczy ci się pięknym kwitnieniem!

Dlaczego tak ważne jest, aby nawozić skrzydłokwiat?

W uprawie roślin istotne jest, aby zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju. Oczywiście zgodne z ich wymaganiami. Trzeba wiedzieć, jaką glebę i stanowisko lubi dana roślina oraz jak ją podlewać i czym nawozić. To klucz do sukcesu dobrej uprawy. Skrzydłokwiat nie jest wyjątkiem, bo nie jest odporny na ataki szkodników i grzyby.

Dlatego wymaga wzmocnienia, aby nie zaczął marnieć. Nawożenie jest bardzo ważne i nie należy go pomijać. Domowe nawozy dostarczą roślinie niezbędne pierwiastki, które pozwolą jej utrzymać się w lepszej kondycji. Odżywki wcale nie różnią się od tych gotowych ze sklepów ogrodniczych! Są tańszą alternatywą i dają rewelacyjne efekty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Domowy nawóz do skrzydłokwiatu

Nie ma nic lepszego, niż domowe odżywki. Są proste w wykonaniu, ekonomiczne i możesz je mieć prawie zawsze w zasięgu ręki. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka propozycji, abyś miał z czego wybierać. Pamiętaj, że nawozy stosuje się od wiosny do lata raz w miesiącu, a w inne pory roku najlepiej raz na dwa miesiące. Oto warianty.

  • Skórki banana - umieścić je w litrowym słoiku, zalej przegotowaną wodą i odstaw na dwa dni. Potem możesz podlewać swoją roślinę.
  • Fusy z kawy - wysusz je, a następnie umieść na powierzchni doniczki i zmieszaj z ziemią. Szybko dadzą rezultaty.
  • Woda ryżowa - po ugotowaniu ryżu, zastosuj wodę do podlania rośliny, ale pamiętaj, aby nie była ona solona!
  • Łupiny z cebuli - garść umieść w słoiku litrowym i zalej przegotowaną, ale ostudzoną wodą, odstaw na dzień, a potem podlej skrzydłokwiat.

Możesz też wykorzystać pestki dyni oraz łupiny orzechów. Te pierwsze umieścić w słoiku i zalej je 500 ml przegotowanej wody. Całość odstaw na dobę, a później zblenduj i odcedź. Łupiny orzechów zalej 1,5 litra wody i gotuj przez ok. 20 minut, płyn ma być brązowy. Odcedź i poczekaj, aż wystygnie. Zmieszaj z wodą w stosunku 1:2.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także