PoradyLajfhakiZamiokulkas powstanie z martwych, jeśli zrobisz tę odżywkę. Wystarczy jedna tabletka!

Zamiokulkas powstanie z martwych, jeśli zrobisz tę odżywkę. Wystarczy jedna tabletka!

Zamiokulkas gnije, a ty nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Wykorzystaj te tabletki, fot. genialne.pl
Zamiokulkas gnije, a ty nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Wykorzystaj te tabletki, fot. genialne.pl

16.10.2023 09:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zamiokulkas gnije, a ty nie masz pojęcia dlaczego, skoro pielęgnujesz go to tak zazwyczaj. Przyczyn może być kilka, lecz zamiast myśleć o tym, co poszło nie tak, trzeba jak najszybciej postawić go na nogi. Przyda się produkt z apteki, który zwalcza wszelkie choroby kwiatów doniczkowych.

Jeśli nie masz ręki do roślin, zmiokulkas to coś dla ciebie. Ciężko go zabić, nie potrzebuje wiele światła i wody. Istnieje niewiele sytuacji, w których zaczyna mu coś doskwierać. Jeśli zobaczysz, że listki żółkną oraz opadają, to znak, by sprawdzić, co dzieje się pod osłonką. Możesz się mocno zdziwić tym, co tam ujrzysz!

Dlaczego moja roślinka marnieje?

Istnieją dwie główne przyczyny więdnięcia rośliny. Pierwsza to zbyt częste podlewanie, a tym samym stworzenie bagna w doniczce. Zbyt duża ilość wody spowoduje rozkład korzonków. Nadmierne podlewanie nie będzie wspierać rozwoju rośliny, a wręcz przeciwnie sprawi, że jej stan znacznie się pogorszy. Najlepiej zraszać zamiokulkasa, gdy gleba na powierzchni jest bardzo sucha. Druga opcja, przez którą nasz kwiatek nie może rosnąć to podłoże, które nie jest zbyt przepuszczalne i mocno trzyma wodę. Najlepiej mieszać glebę z piaskiem i obowiązkowo umieścić na spodzie warstwę drenażową.

Zamiokulkas gnije, a ty nie wiesz, jak sobie poradzić? Wykorzystaj te tabletki, fot. Freepik
Zamiokulkas gnije, a ty nie wiesz, jak sobie poradzić? Wykorzystaj te tabletki, fot. Freepik

Zamiokulkas gnije? Uratuj go produktem z apteki

Przygotuj domową odżywkę, która pomoże ożywić roślinkę. Kwiat błyskawicznie poprawi swoją kondycję i zacznie wypuszczać nowe pędy. Wszystko, czego potrzebujesz to aspiryna, dostępna w każdej aptece. Mimo że kojarzymy ją jedynie z wyrobem medycznym, to można ją stosować jako wspierający preparat dla wielu roślin. Wszystko przez kwas acetylosalicylowy, który wywiera korzystny wpływ na tkanki roślin. Substancja czynna pozwala odbudować korzenie i przyczyni się do wypuszczania nowych gałązek. Wystarczy rozpuścić jedną tabletkę w litrze wody, a następnie wymieszać wszystko do całkowitego rozpuszczenia. Podlewaj roślinę raz w miesiącu, by dostarczyć niezbędnych składników do wzrostu. Nim się obejrzysz, zamiokulkas stanie na nogi i nagrodzi cię pięknymi mięsistymi liśćmi.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także