PoradyLajfhakiSkrzydłokwiat pokocha to stanowisko. Wystarczy dobrze go ustawić, by rósł zdrowy

Skrzydłokwiat pokocha to stanowisko. Wystarczy dobrze go ustawić, by rósł zdrowy

Skrzydłokwiat pokocha to stanowisko. Wystarczy dobrze go ustawić, by rósł zdrowy

02.05.2023 22:39, aktual.: 03.05.2023 00:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skrzydłokwiat to jeden z najbardziej popularnych kwiatów w naszych domach. Zyskał ogromną sławę przez to, że jest bardzo prosty w uprawie. Szczególnie o tej porze roku warto zadbać o prawidłowe nawożenie, dzięki któremu będzie szybko rósł. Sprawdź też, jakie wybrać stanowisko dla skrzydłokwiatu.

Warto wiedzieć, że skrzydłokwiat posiada w sobie wiele korzystnych dla naszego zdrowia substancji, np. świetnie oczyszcza powietrze, pozbywając się m.in. amoniaku i formaldehydu oraz zwiększa produkcje tlenu. Wraz ze wzrostem rośliny, wzrasta jej aktywność.

Co warto wiedzieć o pielęgnacji skrzydłokwiatu?

Na początku warto dowiedzieć się o kilku ważnych dla hodowli skrzydłokwiatu informacji. Lubi zacienione miejsca i temperaturę minimum 15 stopni Celsjusza. Przeciągi i silne słońce mu szkodzą. Dobrze się czuje w pewnej odległości od okna, a nie bezpośrednio na parapecie. Wyjątkiem jest północny parapet. Wysokie temperatury latem też nie są dla niego najlepsze. Idealnie latem czuje się w pomieszczeniu o temperaturze 18 - 21 stopni Celsjusza.

Ziemia powinna być przepuszczalna oraz lekko wilgotna. Podlewaj roślinę, tylko jeśli wierzch ziemi jest suchy. Najlepiej nawadniaj skrzydłokwiat dwa razy w tygodniu wiosną i latem, natomiast zimą ogranicz podlewanie do jednego razu;

domowy nawóz do skrzydłokwiatów, fot. Freepik
domowy nawóz do skrzydłokwiatów, fot. Freepik

Ten preparat pomoże w pielęgnacji skrzydłokwiatu, a kosztuje tylko złotówkę!

Czas wiosny jest idealnym czasem na nawożenie tej rośliny, jednak nie warto kupować drogich i chemicznych nawozów lub preparatów przyśpieszających wzrost. Wystarczy, że przygotujesz go w domu, a będzie o wiele bardziej ekologiczny i skuteczny. Produkt ten z pewnością znajduje się w twojej kuchni, a jest to marchewka, która zawiera w sobie beta-karoten, fosfor, wapń, potas oraz witaminy A i E. Do przygotowania świetnego nawozu, który będzie bombą witaminową dla skrzydłokwiatu, obierz i pokrój marchewkę na drobno. Następnie zalej 1 litrem wody i zblenduj składniki ze sobą, a potem przecedź przez sito. Teraz możesz stosować domowy nawóz przez okres trzech miesięcy, podlewając nim roślinę raz na dwa tygodnie.

domowy nawóz do skrzydłokwiatów fot. freepik
domowy nawóz do skrzydłokwiatów fot. freepik

Drugi nawóz pielęgnacyjny dla skrzydłokwiatu

Jeśli jesteś kawoszem, możesz śmiało wykorzystać ponownie pozostałe na dnie filiżanki fusy. Posiadają one w sobie liczne oraz korzystne dla rośliny składniki: potas, fosfor, magnez i azot. Wystarczy, że swoje fusy zalejesz ponownie wodą, a następnie wymieszasz.  Po odcedzeniu podlej skrzydłokwiat.

10 trików OGRODNIKÓW, po których rośliny rosną jak szalone

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także