UrodaPostaw pusty słoik w łazience. Rezultaty zobaczysz gołym okiem

Postaw pusty słoik w łazience. Rezultaty zobaczysz gołym okiem

Ustaw słoik w łazience, a sporo na tym zyskasz. Fot. Genialne.pl
Ustaw słoik w łazience, a sporo na tym zyskasz. Fot. Genialne.pl

18.10.2023 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość z nas zatrzymuje puste słoiki do ponownego wykorzystania. Najczęściej używamy ich w kuchni do przechowywania, ale mogą przydać się również w innych sytuacjach. Jeden słoik warto postawić w łazience. Dzięki temu trochę zaoszczędzisz. Przy okazji rozwiążesz też jeden z problemów nękających wiele osób.

Czy pusty słoik ustawiony w łazience może pomóc zadbać o urodę? Okazuje się, że może! Ten patent stosuje coraz więcej osób, szczególnie kobiet, i bardzo sobie chwali ten kosmetyczny trik. Jest banalnie prosty, a daje bardzo dobre efekty. Do tego pozwala zmniejszyć zużycie kosmetyków.

Po co trzymać słoik w łazience?

Pusty słoik należy ustawić pod prysznicem. Przyda się w czasie mycia włosów. To trik, który od jakiegoś czasu podbija internet. Jest polecany przez włosomaniaczki, czyli miłośniczki zadbanych włosów. Słoik stosuje się przy tzw. metodzie kubeczkowej. Jest tanią (a w zasadzie darmową) alternatywą dla specjalistycznego kubeczka służącego do spieniania szamponu. Właśnie ta czynność jest istotą tego popularnego sposobu mycia włosów. Zwolenniczki tego patentu tłumaczą, że uprzednie spienienie kosmetyku pozwala zmniejszyć jego zużycie, a także gwarantuje lepsze rozprowadzenie go na skalpie. To ostatnie przekłada się na skuteczność mycia oraz pomaga pozbyć się uciążliwych problemów, z którymi boryka się wiele osób z długimi włosami.

Słoik w łazience przyda się podczas mycia włosów. Fot. Freepik
Słoik w łazience przyda się podczas mycia włosów. Fot. Freepik

Na czym polega metoda kubeczkowa?

Metoda kubeczkowa jest bardzo prosta do zastosowania. Poradzi sobie z nią każdy, kto zdecyduje się ją wypróbować.

  • Weź zostawiony w łazience słoik i wlej do niego niewielką ilość szamponu do włosów.
  • Dodaj 200 ml wody, zakręć naczynie i wymieszaj dokładnie jego zawartość.
  • Kiedy w słoiku pojawi się delikatna piana, zmocz włosy, a następnie powoli wylej na nie zawartość naczynia. Pamiętaj, by dokładnie pokryć płynem i pianą cały skalp.
  • Delikatnie wmasuj szampon w skórę głowy oraz pasemka.
  • Spłucz preparat jak podczas tradycyjnego mycia. Jeśli potrzebujesz, możesz powtórzyć zabieg.
  • Na zakończenie jak zwykle nałóż na włosy odżywkę, maskę lub olejek.

Kiedy warto ustawić słoik w łazience?

Metodę kubeczkową może stosować każdy. Szczególnie poleca się ją osobom, które mają problemy z podrażnieniami skóry głowy. To dobry sposób, by zużyć szampon do włosów, który okazał się zbyt mocny. Dzięki słoikowi będziesz go nakładać w mniejszej ilości, a do tego po rozcieńczeniu. To powinno rozwiązać problem podrażnień. Metoda kubeczkowa jest również dobrym sposobem na walkę z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów u nasady. Wylewając pianę na skalp i wmasowując ją w niego, usuniesz nadmiar sebum, które jest przyczyną problemu. Używanie słoika do pienienia szamponu pomoże ci także, jeśli masz problem z kołtunami. Dzięki metodzie kubeczkowej łatwiej rozczeszesz pasma.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także