Dwie sypialnie
Spanie w osobnych łóżkach może kojarzyć się z powolnym rozpadem związków oraz oziębłością emocjonalną. Są jednak niezwykle szczęśliwe pary, które decydują się nocować w dwóch sypialniach i w żadnym wypadku nie szkodzi to ich relacji.
1. Chrapanie
Niektórym osobom ciężko jest spać wspólnie ze względu na to, że jedna z nich chrapie, głośno oddycha, często zmienia pozycję czy obraca się lub kręci w łóżku. Takie zachowania sprawia, że współmałżonek jest chronicznie niewyspany. A zmęczenie prowadzi tylko do kłótni oraz wywołuje frustrację. Ponadto niewyspanie przekłada się też na gorsze wyniki w pracy.
2. Zwierzęta w łóżku
Sypialnia może stać się centrum konfliktu, gdyż parom czasami trudno jest dojść do porozumienia w kwestii tego, co można robić w łóżku. Chodzi tutaj o spanie ze zwierzętami, jedzenie czy palenie papierosów w łóżku.
3. Siła przyzwyczajenia
Zdarza się, że dwie osoby mają bardzo różne przyzwyczajenia oraz preferencje i trudno im spać razem. Niektórzy potrafią usnąć tylko w całkowitych ciemnościach i budzi ich każdy najdrobniejszy hałas. Natomiast inni muszą mieć zapalone słabe światło lub usypiają jedynie przy włączonym telewizorze. To samo tyczy się poziomu ciepła i temperatury jaka powinna panować w sypialni, aby każdemu wypoczywało się komfortowo.
4. Komfort jest najważniejszy
Dla wielu par spanie osobno jest wygodniejsze. Nie muszą nieustannie walczyć o kołdrę czy pilot od telewizora. Dodatkowo nie budzi ich to, jak druga osoba wstaje, aby pójść do łazienki. Śpiąc w pojedynkę potrafią się zrelaksować, a ich układ nerwowy należycie wypoczywa.
1. Królowa Elżbieta II i książę Filip
Jak się okazało para od wielu lat spała w osobnych sypialniach. Brytyjska prasa donosiła, że powodem tej decyzji były liczne zdrady Filipa oraz to, że lubił spać przy otwartym oknie (nawet zimą). Dlatego królowa zwyczajnie marzła w ich wspólnej sypialni.
2. George i Amal Clooney
Mężczyzna głośnie chrapie, a Amal ma lekki sen i często budziła się w nocy.
3. Catherine Zeta-Jones i Michael Douglas
Kobieta przyznała, że zawsze chce wyglądać atrakcyjnie w oczach męża. Z tego powodu para ma dwie sypialnie.
Śpicie z drugą połówką w jednym łóżku czy osobno?