PoradyTen sposób na kreta w ogrodzie jest darmowy i zawsze działa! Wystarczy 1 rzecz

Ten sposób na kreta w ogrodzie jest darmowy i zawsze działa! Wystarczy 1 rzecz

sposób na kreta w ogrodzie fot. freepik
sposób na kreta w ogrodzie fot. freepik

04.06.2023 18:40

Wygląda uroczo i bywa pożyteczny, ale kiedy zadomowi się w ogrodzie, potrafi zrujnować trawnik. Na szczęście istnieje prosty, domowy sposób na kreta w ogrodzie. Dzięki niemu szybko wypłoszysz nieproszonego gościa i uratujesz zieloną połać przed całkowitym zniszczeniem.

Krety spulchniają ziemię i żywią się pędrakami, które należą do powszechnych ogrodowych szkodników. Niestety, ich pojawienie się w ogrodzie może narobić sporych szkód, a przede wszystkim bałaganu. Kiedy na trawniku zaczynają wyrastać kopce, możesz wezwać na pomoc specjalistę. Możesz też wziąć sprawy w swoje ręce, ponieważ istnieje, prosty, domowy sposób na przegonienie tych ssaków z ogrodu.

Jakie szkody w ogrodzie powoduje kret?

Krety zasadniczo nie są szkodnikami, ale wiele osób je tak traktuje. Wszystko przez usypywane przez nie kopce. Ziemia z kretowisk jest dobrze napowietrzona i świetnie nadaje się do przesadzania roślin, a dzięki podziemnym tunelom na trawniku krócej stoi woda po deszczu. Niemniej w czasie kopania tuneli krety mogą zniszczyć korzenie roślin, a kupki ziemi na perfekcyjnie zadbanym trawnikuzdecydowanie psują estetykę ogrodu, szczególnie gdy jest ich z dnia na dzień coraz więcej. Właśnie dlatego warto znać sprawdzony sposób na kreta w ogrodzie. Dzięki niemu łatwo pozbyć się nieproszonego gościa bez robienia mu krzywdy.

Warto znać sposób na kreta w ogrodzie. Fot. Getty Images
Warto znać sposób na kreta w ogrodzie. Fot. Getty Images

Masz psa? Wypróbuj ten sposób na kreta w ogrodzie!

Krety są objęte częściową ochroną gatunkową, dlatego nie wolno ich zabijać. Aby pozbyć się nieproszonego gościa z ogrodu, musisz postawić na metody, którego go odstraszą. Większość z nich wykorzystuje fakt, że kret to zwierzę o bardzo wyczulonym węchu. Łatwo wypłoszyć go, wykorzystując wonie, których nie lubi lub które są dla niego sygnałem o zagrożeniu. Ten niewielkie ssaki boją się zwierząt domowych takich jak psy i koty. W związku z tym możesz wykorzystać ich zapach. Jeśli masz psa z długą sierścią, porządnie go wyczesz i wrzuć kulkę kłaków do kretowiska. To wystarczy, by gryzoń trzymał się z daleka. Niektórzy zwolennicy tej metody zbierają sierść przy każdym czesaniu pupila i przechowują na wypadek kreciej inwazji. Jeśli nie masz własnego psa, być może któryś ze znajomych podzieli się z Tobą sierścią swojego. Możesz również poprosić o garść kłaków w lecznicy weterynaryjnej lub u psiego fryzjera. Inną, nieco obrzydliwą, ale równie skuteczną metodą, jest wrzucenie do kretowiska psich lub kocich odchodów.

sierść psa to dobry sposób na kreta w ogrodzie. Fot. Pexels
sierść psa to dobry sposób na kreta w ogrodzie. Fot. Pexels

Jakie są inne sposoby na kreta?

Krety odstrasza wiele zapachów. Jeśli nie masz zwierzaka i nie wiesz, skąd pozyskać sierść, możesz wykorzystać jeden z nich.

  • Polej kopiec i jego wnętrze maślanką.
  • Posadź w ogrodzie bazylię, miętę, czarny bez, aksamitki lub lawendę.
  • Włóż do kopca gałązkę tui.
  • Umieść w kopcu rozgnieciony czosnek.
  • Włóż do kretowiska szmatkę nasączoną naftą lub olejem napędowym.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także