PoradyLajfhakiZmieszaj dwa składniki ze sobą i nałóż na pęcherze na stopach. Ulga będzie niewiarygodna!

Zmieszaj dwa składniki ze sobą i nałóż na pęcherze na stopach. Ulga będzie niewiarygodna!

sposób na pęcherze na stopach fot. freepik
sposób na pęcherze na stopach fot. freepik

11.08.2023 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprawiają dyskomfort i ból oraz utrudniają chodzenie. Mowa o pęcherzach na stopach, które powstają na skutek noszenia źle dobranych butów, które obcierają naszą skórę. Najczęściej używa się na nie plastry, ale mamy coś o wiele lepszego. Poznaj nasz sposób na pęcherze na stopach.

Pęcherze na stopach są nieprzyjemne i sprawiają ból. Niestety ich pojawienie się skutecznie utrudnia codzienne funkcjonowanie i aktywności. Można temu na szczęście zaradzić. Zastosuj nasz domowy trik i pozbądź się uczucia dyskomfortu!

Dlaczego pojawiają się pęcherze na stopach?

Główną przyczyną ich powstawania jest źle dobrane obuwie, które obciera tylną część stopy, powodują pojawienie się otarć i właśnie bąbli. Nie są one niczym miłym, a wręcz wywołują ogromny dyskomfort i utrudnione poruszanie się. Bólu, który wywołują, nie da się po prostu opisać. Każdy z nas był w takiej sytuacji. I chociaż pęcherze są naturalnym mechanizmem obronnym organizmu i ma ochraniać nas przed dalszym negatywnym wpływem otarcia, wolelibyśmy, aby ich nie było. Powstają one najczęściej na piętach, palcach oraz podbiciu stopy. Są to miejsca, które najbardziej narażone są na zranienia i wpływ ucisku źle dobranego obuwia lub tego nieroznoszonego. Jeśli borykasz się z tym problemem, wypróbuj nasz domowy sposób na pęcherze na stopach i odczuj zauważalną ulgę podczas chodzenia.

Young woman doing a relaxing foot massage at home on the bed after a long, hard working day. Manual therapy. Treatment pain, fatigue and discomfort legs
Young woman doing a relaxing foot massage at home on the bed after a long, hard working day. Manual therapy. Treatment pain, fatigue and discomfort legs

Sposób na bąble na stopach

Z pomocą na tę dolegliwość przychodzi specjalny okład, który szybko pozwala odczuć ulgę po jego zastosowaniu. Ten trik zdradziła nam jedna z turystek podczas naszej wycieczki w góry, kiedy po całym dniu na szlaku wieczorem zauważyliśmy na naszych stopach uciążliwe bąble. Jak on wygląda? Wystarczy, że watę namoczysz w wapiennej wodzie wymieszanej z olejem, najlepiej lnianym i przyłożysz do stopy, a następnie owiniesz ją warstwą bandażu. W ten sposób bez uciążliwości będziesz mógł dalej chodzić, nie odczuwając jakiegokolwiek bólu czy pieczenia spowodowanego bąblami. Inne rozwiązanie to moczenie nóg przez około 20 minut w wodzie z solą morską i dodatkiem olejku z drzewa herbacianego lub lawendowego. Alternatywnie użyj naparu z rumianku. My stosujemy też smarowanie stóp żelem aloesowym.

Beautiful women feet isolated on white close-up
Beautiful women feet isolated on white close-up
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także