PoradySprzątanieCo odstrasza pluskwy? Babciny sposób na pozbycie się robactwa

Co odstrasza pluskwy? Babciny sposób na pozbycie się robactwa

Co odstrasza pluskwy? Babciny sposób na pozbycie się robactwa
Redakcja

19.02.2023 17:01, aktual.: 19.02.2023 19:13

Wiele można przeczytać o tym, co żyje w naszych domach. Wszelkiego typu robactwo (w tym pluskwy!) może ukrywać się wszędzie. W ścianach, w szczelinach, a co gorsza... w materacach i meblach. Pewnie sam nie raz obudziłeś się, z dziwną kropką na ciele. Na szczęście są sprawdzone sposoby, które pozwolą Ci dowiedzieć się, co odstrasza pluskwy.

Jak wygląda pluskwa?

Ludzie często myślą, że ślady po ugryzieniu to alergia, komar lub pająk. Zapominając, że winna może być pluskwa... Jednak jak wygląda pluskwa? Te małe szkodniki wielkością i kształtem przypominają pestkę jabłka. Mają około 5 - 7 mm długości i nie posiadają skrzydeł. Wygłodniałe osobniki mogą być w kolorze blado - żółtym, lecz po ugryzieniu zmieniają swoją barwę na ciemno - brązową.

odpluskwianie.com
odpluskwianie.com

Pluskwy mają trzy pary odnóży, które zakończone są pazurkami pozwalającym insektom przymocować się na skórze w trakcie pobierania pokarmu. Na głowie pluskwy znajdują się czułka oraz widoczne oczka.

Ze względu na swój niewielki i lekko spłaszczony kształt ciała, pluskwa może przemieścić się między pęknięciami i szczelinami. Najczęściej pluskwy chowają się w ciemnych i odizolowanych miejscach. Preferują drewno, papier oraz tkaniny. Jeśli zamieszasz szukać pluskiew w swoim domu warto więc poszukać w zagięciach łóżka lub foteli. Sprawdź także firanki, osłonki gniazdek elektrycznych oraz dywany.

Oprócz tego pluskwy możesz znaleźć także w książkach, za tapetą, w ubraniach, za listwami podłogowymi, w ramach obrazów.

Ugryzienie pluskwy

Sami lekarze często mylą ślady po pluskwach z alergią np. na proszek. Pluskwy gryzą po 3-4 razy w linii prostej lub w kształt trójkąta. Rany są zaczerwienione, które swędzą 3 razy mocniej niż ukąszenie komara.

Obraz

Sposób na pluskwy - Wypędź je zanim będzie za późno!

Pluskwy składają jaja w materacach i obiciach naszych mebli. Nie muszą pić naszą krew codziennie, więc często atakują co 2-4 dni. Wiele osób bagatelizuje ślady na ciele i pozwala im mnożyć się. W takich sytuacjach pozbycie się robactwa będzie wymagało wymiany mebli, a nawet remontu.

instagram.com/carsekt
instagram.com/carsekt

Krok pierwszy: wypierz pościele i osłonę od materaca

Pierz materiały w bardzo wysokiej lub bardzo niskiej temperaturze.

Jeśli masz dywan w sypialni koniecznie wypierz go gorącą wodą lub parą.

Krok drugi: ziemia okrzemkowa

Zabija oraz odstrasza pluskwy. Umieść ją w nogach mebli, szczelinach ścian, szafach, dookoła okien oraz wszędzie gdzie mogłyby się chować robaki.

veganto-go.com
veganto-go.com

Nabierz ziemię w wieczka od słoików i postaw pod nogami mebli

howtogetridofbedbugs.killrid.com
howtogetridofbedbugs.killrid.com

Krok trzeci: zostaw ziemię na ok. 7 dni, następnie posprzątaj ją odkurzaczem

Ziemię zostaw tak długo jak możesz. Im dłużej będzie działać, tym większa szansa, że raz na zawsze pozbędziesz się robactwa!

homedesigndll.pw
homedesigndll.pw
Ziemia okrzemkowa wysusza woskową osłonkę pluskwy. Dzięki temu, robaki nie są w stanie się na nią uodpornić.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także