Łączę 3 składniki i pryskam, a mali krwiopijcy omijają mnie szerokim łukiem. Stosuję to od lat!
Pojawiają się zwykle w maju, a najbardziej aktywne są na przełomie czerwca i lipca. Przez większość wiosny i lata są zmorą każdego, kto lubi spędzać wieczory na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, jak zrobić domowy sprej na komary.
12.06.2023 18:11
Bzyczenie komarów jest uciążliwe, a ukąszenia swędzące. Ci niewielcy krwiopijcy są najbardziej aktywni rano (między 6 a 9), a także wieczorem (od 18 do 21). Wabią je: zapach ludzkiego potu, podwyższona temperatura ciała, zapach alkoholu oraz ciemne kolory. Na ukąszenia najbardziej narażone są osoby z grupą krwi 0, a także kobiety w ciąży. Podpowiadamy, co zrobić, by odstraszyć te owady i uniknąć pokąsania oraz związanego z nim pojawienia się na ciele swędzących bąbli. Prosty domowy sprej na komary sprawi, że będą omijały cię szerokim łukiem.
Dlaczego warto zrobić domowy sprej na komary?
W sklepach znajdziesz wiele różnych preparatów przeciwko komarom. Większość z nich bazuje jednak na chemicznych substancjach, które mogą powodować reakcje alergiczne lub mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Domowy sprej na komary ma prosty i w pełni naturalny skład. Dzięki temu nie wywołuje uczulenia i jest bezpieczny. Możesz używać go zawsze, gdy wychodzisz wieczorem z domu lub kiedy w nocy obudzi cię bzyczenie insektów. Ten prosty preparat jest bardzo skuteczny, ponieważ wykorzystuje zapach, który odstrasza komary.
Jak zrobić domowy sprej na komary?
Przygotowanie domowego spreju na komary jest bardzo proste.
- 1 szklankę alkoholu wlej do zakręcanej butelki.
- Wrzuć do środka 100 g goździków.
- Zakręć butelkę i odstaw na 4 dni. W tym czasie potrząsaj nią 2 razy dziennie, by wymieszać zawartość.
- Po upływie wyznaczonego czasu przecedź preparat.
- Dodaj do odcedzonego płynu 4 łyżki oliwki dla niemowląt.
- Wymieszaj składniki i przelej miksturę do butelki z atomizerem.
- Przed każdym użyciem potrząśnij butelką, by składniki ponownie się zmieszały. Spryskuj mieszanką skórę, a komary będą omijały cię z daleka.
Jakie inne zapachy odstraszają komary?
Komary nie znoszą również innych zapachów. Możesz wykorzystać tę wiedzę, by postawić przy oknach odpowiednie rośliny lub kominek z olejkiem eterycznym. Dzięki temu będą trzymały się z daleka. Kąsające insekty odstraszają m.in. trawa cytrynowa (działa również na muchy i meszki), paczula, cedr, cynamon, bazylia, tymianek, mięta pieprzowa, geranium oraz eukaliptus cytrynowy.