PoradySpryskaj tym balony, a już nie będą pękać. Prosty patent na udaną imprezę

Spryskaj tym balony, a już nie będą pękać. Prosty patent na udaną imprezę

co zrobić żeby balony nie pękały, fot. Unsplash
co zrobić żeby balony nie pękały, fot. Unsplash
09.01.2023 15:47

Co zrobić żeby balony nie pękały podczas karnawału lub imprez urodzinowych? Na to też znajdzie się proste rozwiązanie.

Balony to fantastyczne gadżety, które uświetnią każdą imprezę urodzinową, karnawałową czy jubileuszową. Sprawiają dużą radość nie tylko dzieciom i są ładną dekoracją. Można nawet zrobić z nich ozdobny łuk bądź stroik na stół. Jednak mają jeden duży mankament. Bardzo łatwo pękają. I to już nawet podczas dmuchania.

Jak zapobiec pękaniu balonów?

Po napompowaniu wszystkich balonów, spryskaj je lakierem do włosów. Ten trik sprawi, że dotrwają one do przybycia gości oraz nie pękną tak łatwo podczas imprezy.

co zrobić żeby balony nie pękały, fot. Unsplash
co zrobić żeby balony nie pękały, fot. Unsplash

Jak dmuchać balony?

Największym błędem podczas napełniania balonów (czy to powietrzem czy to helem) jest ich przepompowanie. Prawidłowo napompowany balon ma kształt zbliżony do elipsy. Jest symetryczny. Natomiast balon przepompowany zaczyna przypominać gruszkę. U dołu (w miejscu, gdzie znajduje się ustnik do dmuchania) staje się zdecydowanie węższy.

W trakcie imprezy (pod wpływem wzrostu temperatury powietrza) gaz w balonie zacznie się rozszerzać, a on sam napęcznieje i ostatecznie pęknie. Natomiast w balonie poprawnie napompowanym, znajduje się jeszcze zapas miejsca i balon może spokojnie się powiększyć bez zagrożenia eksplozją.

Czy balony pękają na mrozie?

Czasami zimą balonami ozdabiamy również bramy czy front domu. Wówczas możesz być spokojny: nieprzepompowane balony nie pękną na mrozie. Może się tak jednak zdarzyć jeżeli wniesiesz je do nagrzanego pomieszczenia. Jednak nie jest to regułą.

co zrobić żeby balony nie pękały, fot. Unsplash
co zrobić żeby balony nie pękały, fot. Unsplash

Jakie balony unoszą się najdłużej?

Dużym plusem balonów napompowanych helem jest to, że unoszą się w górze i przyczepiają do sufitu. Jednak okazuje się, że nie wszystkie balony swobodnie uniosą się w powietrze. Ważna jest tutaj ich wielkość. Aby nie poczuć rozczarowania, to do napełnienia helem należy kupić balony o średnicy powyżej 9’’. Zasada jest jedna: im większy balon, tym dłużej pozostanie w powietrzu i hel nie ujdzie z niego tak szybko.

9 NIESAMOWITYCH SPOSOBÓW NA WYKOKORZYSTANIE BALONÓW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także