DomŁazienkaŚrodek na kamień i pleśń w łazience z tylko 2 składników!

Środek na kamień i pleśń w łazience z tylko 2 składników!

Sposób na kamień i pleśń w łazience fot. getty images
Sposób na kamień i pleśń w łazience fot. getty images
12.04.2023 11:48

Kamień i pleśń to uporczywe zabrudzenia. Wyglądają nieestetycznie i są trudne do wyczyszczenia. To prawdziwa zmora naszych łazienek. Możesz jej jednak zaradzić bez stosowania sklepowych detergentów. Mamy dla Ciebie domowy sposób na kamień i pleśń w łazience.

Na taki brud zastosuj domowy środek czyszczący. Zrobisz go w minutę z zaledwie 2 składników! Potrzebne będą Ci do tego produkty, które masz w kuchni. Po jego zastosowaniu zapomnisz o osadzie!

Środek na kamień i pleśń z tylko 2 składników!

Sprzątanie łazienki nie należy do ulubionych czynności. I pewnie Ty również wolałbyś tego unikać. Jednak regularne jej czyszczenie zmniejsza ryzyko pojawienia się pleśni. Dlatego ważne jest, aby o tym nie zapominać. Sklepowe środki czyszczące to duży wydatek. W czasach rosnącej inflacji warto szukać oszczędności dla portfela. Z tego względu polecamy Ci naszą recepturę z tylko 2 składników! Pleśń i kamień z armatury łazienkowej zniknie w mig! A Ty będziesz cieszyć się czystą łazienką na długo.

kamień w łazience, fot. getty images
kamień w łazience, fot. getty images

Jak zrobić środek czyszczący samodzielnie?

Domowy środek na pleśń i kamień zrobisz bez wysiłku. Zajmie Ci to nie więcej niż minutę! Składniki znajdziesz w szafce w kuchni. Potrzebne Ci będą: ocet, płyn do naczyń, pojemnik ze spryskiwaczem, garnek i lejek.

Przygotowanie:

  • Do garnka wlej szklankę octu.
Obraz
  • Lejek załóż na pojemnik ze spryskiwaczem.
Obraz
  • Przelej ocet do atomizatora,
Obraz
  • Odmierz 2 łyżki płynu do mycia naczyń i zamieszaj.
Obraz
  • Załóż atomizator - tak gotowy płyn jest gotowy do użycia.

Miksturę stosuj na kran, kabinę prysznicową, stalowe elementy, ceramikę. Uważaj na marmur i granit - roztwór jest lekko kwaśny i może je uszkodzić. Przed zastosowaniem zbierz z powierzchni kurz, sierść, włosy i inne drobne pozostałości.

Jak wyczyścić łazienkę?

Do czyszczenia toalety z kamienia polecamy - tabletki do zmywarki! Wystarczy, że wrzucisz do jej wnętrza jedną lub dwie kapsułki. Zalej je gorącą wodą z czajnika. Uwaga! Nie polewaj nią ceramiki -ulegnie zniszczeniu. Poczekaj, aż tabletki się rozpuszczą i zostaw na noc toaletę. Później użyj szczotki - kamień i inne osady od razu znikną!

6 nietypowych sposób na umycie toalety

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także