PoradyLajfhakiStarła mydło. Kto by pomyślał, że tyle zaoszczędzi na detergentach

Starła mydło. Kto by pomyślał, że tyle zaoszczędzi na detergentach

ładny zapach z toalety, fot. Genialne
ładny zapach z toalety, fot. Genialne

02.09.2023 09:37

Czy da się uzyskać ładny zapach z toalety, bez użycia silnej chemii? Oczywiście, że tak, jednak trzeba wiedzieć jakich produktów użyć. Większość będziesz mieć w swoim domu.

Zadbana, czysta i pachnąca toaleta to podstawa. Powinniśmy się nią zajmować o wiele częściej niż innymi powierzchniami w domu, gdyż jest idealnym siedliskiem do rozwoju bakterii. Nie do tego celu nie musisz używać specjalistycznych i drogich preparatów. W zupełności wystarczy mieszanka kilku domowych produktów. Zapewne masz je w swoim domu, a nawet nie wiesz, jak ich użyć. Posiadają one większą moc, niż myślisz!

Ładny zapach z toalety to zasługa tego triku

Samo mycie toalety nie zawsze wystarcza. Jeśli używasz do tego silnego detergentu, twoja łazienka zaczyna pachnieć chlorem i silnymi substancjami chemicznymi. A to pierwszy krok do nabawienia się bólu głowy. Jest to nieprzyjemne i niezdrowe, gdyż wdychamy do wnętrza płuc najgorszą chemię przemysłową. Aby uniknąć takiego scenariusza, musisz przygotować domową mieszankę, która zwalczy wszystkie bakterie wewnątrz, a także sprawi, że muszla będzie odświeżona. Wystarczy wymieszać składniki, a następnie umieścić je w konkretnym miejscu w toalecie.

ładny zapach z toalety przy użyciu domowych środków, fot. freepik
ładny zapach z toalety przy użyciu domowych środków, fot. freepik

Jak zrobić środek do toalety?

Aby przygotować tytułowy preparat, potrzebujesz kilku składników: pół kostki mydła, dwie łyżeczki sody oczyszczonej, łyżkę soli kuchennej i łyżkę wody. Jak zrobić domowy detergent? Mydło zetrzyj na tarce o grubych oczkach, dodaj sodę oraz sól, a następnie wszystko wymieszaj. Do miski wlej wodę i zacznij formować kulki wielkości orzecha. Jeśli masa będzie za sucha, dolej więcej wody. Powstałe kuleczki odłóż na bok i znajdź w domu starą maseczkę jednorazową. Jeśli jej nie masz, poszukaj materiałowego woreczka. Rozetnij maskę z jednej strony, następnie wrzuć do środka kulkę czyszcząca i zwiąż wolną końcówkę za pomocą odciętej gumki. Następnie udaj się do toalet i otwórz wieko spłuczki. Przywiąż w środku maseczkę z detergentem wewnątrz. Woda zacznie pobierać składniki czyszczące, a twoja toaleta będzie odkażana przy każdym spłukiwaniu wody. Dodatkowo masz pewność, że soda zabije wszystkie nieprzyjemne zapachy z muszli klozetowej.

ładny zapach z toalety przy użyciu domowych środków, fot. freepik
ładny zapach z toalety przy użyciu domowych środków, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także