PoradyLajfhakiStosuję do prania, a koleżanki pytają, czym pachnę. Te perfumy przygotowuję sama

Stosuję do prania, a koleżanki pytają, czym pachnę. Te perfumy przygotowuję sama

perfumy do prania, fot. Genialne
perfumy do prania, fot. Genialne
28.08.2023 13:19

Pranie ubrań to podstawowa czynność, która pozwala nam na higienę oraz utrzymanie ich w dobrej kondycji na długo. Jednak często sklepowe środki nie są tak skuteczne, przez co tkaniny tak naprawdę nie pachną. Podpowiadamy, jak zrobić perfumy do prania.

Nie ma nic prostszego od zrobienia prania, ale kluczem do sukcesu jest użycie odpowiednich środków. Dzięki nim ubrania są nie tylko czyste, ale i pachnące, z czego zadowolony będzie każdy. Przygotowanie domowego detergentu nie zajmie wiele czasu, a wszystkie niezbędne składniki masz w domu.

Jak zrobić perfumy do prania?

Do jego przygotowania potrzebna jest miska oraz kubek, który będzie miarką. Na początek do naczynia wsypujemy 1 kubek soli morskiej lub Epsom. Dodajemy 1/2 kubka sody oczyszczonej i mieszamy aż do połączenia sypkich składników. Następnie dolewamy około 30 kropli olejku eterycznego w wybranym zapachu i ponownie mieszamy. Warto wybrać trochę inne zapachy niż lawenda lub cytryna, może być to aromat, który jest podstawą codziennych perfum. Przez to zapach twój i twoich ubrań idealnie będą się dopełniać. Na koniec preparat przekładamy do szczelnego opakowania np. słoika, aby nie wywietrzał i umieszczamy w pobliżu pralki. Podczas robienia prania dodaj standardowe detergenty piorące jak np. proszek, a zamiast płynu do płukania użyj domowych perfum. Już 2 łyżki zrobią ogromną różnicę, dzięki której nigdy nie wrócisz do standardowych preparatów.

pranie bez płynu do płukania, fot. Genialne
pranie bez płynu do płukania, fot. Genialne

Jak zadbać o zapach ubrań?

Na tym nie kończy się dbanie o przyjemny zapach tkanin, ponieważ warto zatroszczyć się o nie również po praniu. Podczas rozwieszania zawsze porządnie strzepuj ubrania i staraj się suszyć je na świeżym powietrzu. Natomiast jeśli używasz automatycznej suszarki, dodawaj pachnące chusteczki. W szafie zawsze trzymaj odświeżacz w postaci papieru toaletowego nasączonego olejkiem eterycznym, otwartej buteleczki perfum lub mydła w kostce. Każde z nich da przyjemny zapach, który szybko osiądzie na ubraniach. Warto pamiętać także o tym, aby w szafie znajdowały się tylko czyste rzeczy, ponieważ brudne i spocone szybko rozprzestrzenią bakterie oraz ściągną owady. Przed założeniem konkretnej rzeczy odśwież ją sprejem do ubrań, a następnie wyprasuj. W ten sposób twoja stylizacje zawsze będzie wyglądać nienagannie i schludnie, a wokół ciebie będzie roztaczał się świeży, piękny zapach.

sposób na pachnące pranie, fot. Freepik
sposób na pachnące pranie, fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także