PoradyDomowe trikiStryjenka Frania dodawała do prania nie więcej niż 3 łyżki. Efekt powalał

Stryjenka Frania dodawała do prania nie więcej niż 3 łyżki. Efekt powalał

Dodaj do prania, a przywrócisz tkaninom dawny kolor
Dodaj do prania, a przywrócisz tkaninom dawny kolor
Źródło zdjęć: © Genialne
04.11.2023 14:55, aktualizacja: 04.11.2023 15:49

Twoje ubrania stały się wypłowiałe i straciły kolor? Poznaj prosty patent, który przywróci im dawny wygląd. Stosowały go nasze babcie, a potrzebne składniki z całą pewnością masz już w domu.

Każde ubranie po czasie traci swój kolor. To wszystko przez detergenty, które bazują na silnych środkach chemicznych. Na szczęście ten proces da się cofnąć. Nie potrzebujesz do tego drogich detergentów czy specjalnych chusteczek piorących. Potrzebny produkt masz już w domu.

Ten patent stosowały nasze babcie. Wystarczy, że dosypiesz do prania jeden produkt, który masz w swojej kuchennej szafce. Nie, to nie soda oczyszczona. Wypróbuj ten zabieg, a zobaczysz, że twoje ubrania odzyskały dawny kolor.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak przywrócić kolor ubraniom?

Częste pranie ubrań przyczynia się do płowienia koloru. Białe koszule i koszulki stają się żółte, czarne spodnie szarzeją, a kolorowe koszulki po czasie płowieją. Nie oznacza to, że od razu musisz wymieniać garderobę. Możesz przywrócić im dawny kolor, korzystając ze sposobu, które stosowały nasze babcie.

Cukier to jeden z produktów spożywczych, który każdy z nas ma w domu. Mało kto wie, ale dodany do prania, przywraca im dawny kolor. Wystarczy, że dosypiesz trzy łyżki cukru do przegródki przeznaczonej na proszek, a następnie wstawisz pranie jak zwykle. W ten sposób odzyskają swój kolor.

Stosując kapsułki Ariel All-in-1 PODS możemy pozbyć się plam, piorąc już w temperaturze 30 stopni.
Stosując kapsułki Ariel All-in-1 PODS możemy pozbyć się plam, piorąc już w temperaturze 30 stopni. © Adobe Stock

W przypadku mocnych przebarwień możesz przygotować cukrową płukankę. Jak to zrobić? Do miski wlej wodę i rozpuść w niej 4-5 łyżek cukru. Następnie, zanurz w niej ubrania i pozostaw je tak na kilka godzin. Na końcu wrzuć je do pralki i wypierz jak zwykle. Taka płukanka wzmocni kolor i zapobiegnie blaknięciu. Można stosować ją zarówno w przypadku białych, czarnych jak i kolorowych tkanin.

Wlej do przegródki na proszek. Czarne ubrania odzyskają głęboką barwę

Żadna tkanina nie płowieje tak szybko, jak te farbowane na czarno. Na szczęście możesz zatrzymać ten proces i przywrócić dawny kolor. Potrzebujesz zaledwie jednego składnika — czarnej, mielonej kawy lub czarnej herbaty. Do kubka wsyp trzy kopiaste łyżki kawy lub herbaty i zalej to wrzątkiem. Po ostygnięciu pozbądź się fusów, a otrzymany napar wlej do przegródki przeznaczonej na proszek. Pranie nastaw jak zwykle. Po wypraniu zauważysz, że czarne ubrania odzyskały dawną głębię.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także