PoradySuszenie prania nie musi trwać godzinami! 1 trik zrobił wrażenie nawet na moim mężu

Suszenie prania nie musi trwać godzinami! 1 trik zrobił wrażenie nawet na moim mężu

Suszenie prania może być znacznie szybsze. Fot. Genialne.pl
Suszenie prania może być znacznie szybsze. Fot. Genialne.pl
23.08.2023 17:56

Chyba każdy chciałby przyspieszyć suszenie prania. Nikt nie lubi, gdy suszarka godzinami stoi w mieszkaniu i zagraca przestrzeń. Na szczęście istnieją proste sztuczki, dzięki którym ubrania, a także pościel czy ręczniki, będą suche o wiele szybciej niż zwykle. Niektóre z nich stosowały już nasze babcie.

Jeśli nie masz w domu suszarki bębnowej, wiesz, jak uciążliwe może być czekanie, aż uprane rzeczy wyschną i zwolni się miejsce na suszarce, byś mógł rozwiesić kolejne. Niestety suszenie prania wymaga sporo czasu i cierpliwości. Możesz je jednak mocno przyspieszyć, stosując proste patenty. Aby z nich skorzystać, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych akcesoriów. Wystarczy suszarka na pranie, choć w niektórych przypadkach nawet ona nie jest potrzebna.

Jak przyspieszyć suszenie dużego prania?

Zwykle prawdopodobnie wieszasz uprane rzeczy na suszarce i zostawiasz je tam do czasu, aż wyschną. Przy niesprzyjających warunkach pranie może w ten sposób schnąć nawet kilkanaście godzin. Wystarczy zastosować prostą sztuczkę, by znacznie skrócić ten czas. Najlepsze efekty osiągniesz, stosując ją na rzeczach o dużej powierzchni, np. poszewkach na pościel, kocach czy ręcznikach. Kiedy je rozwiesisz, zostaw je na godzinę, a później przewróć na drugą stronę. Powtarzaj ten zabieg do całkowitego wysuszenia wypranych rzeczy. Zobaczysz, że wyschną o wiele szybciej niż zwykle. Dlaczego? Kiedy zostawiasz rozwieszone pranie na suszarce, wierzchnia warstwa schnie stosunkowo szybko, ponieważ dociera do niej dużo powietrza. Materiał, który znajduje się pod spodem, pozostaje natomiast wilgotny przez wiele godzin. Dzięki przewracaniu obie strony schną na przemian.

Suszenie prania nie musi trwać kilkunastu godzin. Fot. Freepik
Suszenie prania nie musi trwać kilkunastu godzin. Fot. Freepik

Jak przyspieszyć suszenie ubrań?

Jak wspomnieliśmy, opisana przed chwilą sztuczka sprawdza się, gdy chcesz przyspieszyć suszenie dużego prania. Możesz oczywiście wypróbować ją na ubraniach, ale efekty nie będą tak spektakularne. Suszenie ubrań możesz przyspieszyć w inny, równie prosty sposób. Wykorzystaj metodę, którą stosowały już nasze babcie i... włóż ubrania do zamrażarki. Odczekaj od kilkunastu minut do godziny (w zależności od powierzchni i temperatury wewnątrz zamrażarki). Po tym czasie wyjmij rzeczy. Będą zimne, ale suche. Zimą taki sam efekt osiągniesz wystawiając suszarkę z praniem na zewnątrz. Dodatkową korzyścią ze stosowania tego patentu będzie usunięcie z ubrań nieprzyjemnego zapachu.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także