PoradySztuczka z folią aluminiową sprawi, że prasowanie zrobisz 2 razy szybciej

Sztuczka z folią aluminiową sprawi, że prasowanie zrobisz 2 razy szybciej

Prasowanie z folią fot. genialne.pl
Prasowanie z folią fot. genialne.pl
Manuel

10.01.2023 14:00, aktual.: 10.01.2023 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj pokażemy Ci sprytną sztuczkę, która raz na zawsze odmieni to, jak prasujesz ubrania. Dzięki niej zrobisz to znacznie, znacznie szybciej niż dotychczas. Tak wygląda prasowanie z folią aluminiową.

To irytujące zadanie...

Prasowanie ubrań to jeden z domowych obowiązków, które są uciążliwe i bardzo czasochłonne. Trzeba wyciągnąć deskę do prasowania, czekać aż żelazko się nagrzeje i cierpliwie wygładzać wszystkie te zmarszczki na ubraniach. Dlatego niektórzy wolą płacić za pralnię chemiczną i mieć z głowy całe to czasochłonne prasowanie. Na szczęście zawsze istnieją proste wskazówki i sztuczki, które mogą przyspieszyć prasowanie i ułatwić życie. Tym razem wszystko, czego potrzebujesz to arkusz folii aluminiowej. Dzięki niemu prasowanie ubrań zajmie Ci o połowę mniej czasu. Prawda, że to spory zysk?

prasowanie z folią, fot. freepik
prasowanie z folią, fot. freepik

Uniwersalność folii aluminiowej

Folia aluminiowa jest oczywiście niezwykle użyteczna przy zawijaniu i przechowywaniu resztek jedzenia, dlatego ma dwie strony, matową i błyszczącą i każda ma inne zastosowanie

- ale to nie wszystko, do czego się nadaje. Podobnie jak ocet może być użyty do czyszczenia, naprawdę mnóstwa rzeczy, tak również istnieje wiele alternatywnych użyć folii aluminiowej. A ten, o którym zaraz się dowiesz, całkowicie zmieni sposób, w jaki prasujesz swoje ubrania.

Jeśli zaopatrzysz się w folię aluminiową, zadanie to stanie się nie tylko dwa razy łatwiejsze, ale co najmniej dwa razy szybsze. Następnym razem, gdy będziesz w supermarkecie, może opłacić Ci się wziąć dodatkową rolkę folii aluminiowej. Jest szansa, że będzie to bardzo przydatny produkt w każdym pomieszczeniu w domu. A już na pewno przyda Ci się przy najbliższym prasowaniu świeżo wypranych i wysuszonych ubrań.

Prasowanie z folią aluminiową krok po kroku

Nie wiadomo, która gospodyni domowa po raz pierwszy odkryła, że jeśli umieścisz trochę folii aluminiowej pod ubraniem podczas prasowania, to o połowę zmniejszy ona czas, jaki będziesz musiał na tę czynność poświęcić. Sposób w jaki to działa jest prosty. Umieść duży kawałek folii pod ubraniem, które zamierzasz wyprasować, lub rozłóż folię na cała deskę do prasowania, a następnie przykryj ją pokrowcem i prasuj normalnie. Folia aluminiowa w kontakcie z ciepłem z żelazka sprawi, że prasowane ubranie będzie się nagrzewać dużo mocniej i także będzie się nagrzewać od spodu. Folia odbija bowiem ciepło. Dzięki temu każde ubranie wyprasujesz 2 razy szybciej. Będziesz pewnie zdumiony, tym jak łatwo pozbędziesz się wszelkich zagnieceń na ubraniu.

Możesz też chcieć zobaczyć, jak przygotować nalewkę z kasztanów:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także