PoradyLajfhakiTak kantują nas producenci papieru toaletowego. Dobrze przyjrzyj się opakowaniu

Tak kantują nas producenci papieru toaletowego. Dobrze przyjrzyj się opakowaniu

jak wybrać najdłuższą rolkę papieru toaletowego, fot. Genialne
jak wybrać najdłuższą rolkę papieru toaletowego, fot. Genialne
30.08.2023 10:41

Jesteś w sklepie i zastanawiasz się jak wybrać najdłuższą rolkę papieru toaletowego? Czy cena to gwarancja tego, że rolka wystarczy za dłużej niż dzień? Zwróć uwagę na ten szczegół, a kupisz idealny produkt.

Co jak co, ale papier toaletowy to jedna z takich rzeczy, którą każdy zawsze mam w swoim domu. W ostatnich latach jego cena znacząco podskoczyła w górę, a co za tym idzie, chcemy kupić taki artykuł, który nie skończy się kilka dni po zakupie. Poza ilością warstw, miękkością i całą otoczką "najlepszego" produktu, dla klienta liczy się długość papieru. Istnieją dwa sposoby, dzięki którym jesteś w stanie wybrać najbardziej wydajną rolkę.

Jak wybrać najdłuższą rolkę papieru toaletowego?

Jak wybrać najdłuższą rolkę papieru toaletowego? fot. Genialne
Jak wybrać najdłuższą rolkę papieru toaletowego? fot. Genialne

Ekologiczny "papier" toaletowy

Rocznie jeden dorosły człowiek zużywa ok. 125 rolek papieru toaletowego. Natomiast jeśli liczymy, że domostwo to cztery osoby, to w ciągu roku wydajemy pokaźną sumkę na sam papier. Wiele osób sprzeciwia się temu i zaczyna korzystać z ekologicznych rozwiązań. Alternatywą dla tradycyjnego papieru jest jego wielorazowy odpowiednik. Taki produkt kupisz raz i masz go na wiele lat. Portal WP Wiadomości przybliża nieco ten temat.

Dla tych, którzy są ekologicznie świadomi, ciekawą alternatywą jest wielorazowy papier toaletowy. To bawełniane, lniane, flanelowe czy welurowe szmatki, które można łatwo nawijać na rolkę. Jedna taka rolka może służyć nawet przez kilka lat. Po użyciu trzeba je przechowywać oddzielnie i prać w 60°C. Po wysuszeniu są gotowe do ponownego użycia.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także